Дитяча точка СПІЛЬНО у Бердичеві: психологічна підтримка та розвиток для дітей та сімей

Дизайн-без-названия-8

У Бердичеві вже понад рік успішно функціонує Дитяча точка СПІЛЬНО — безпечний простір для дітей та їх батьків, який відкрили в рамках проєкту СПІЛЬНО. Соціальні послуги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та об’єднання партнерських організацій на чолі ГС “Українська мережа за права дитини”. У Бердичеві цей проєкт реалізовує ГО “Соціальна Синергія”.

Цей простір покликаний допомагати опікунським родинам, багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми у складних життєвих обставинах, а також сім’ям, що постраждали через війну та були змушені залиши свій дім у пошуках безпечного місця. На точці СПІЛЬНО працює фахівець з соціальної роботи та психолог, які проводять індивідуальну та групову роботу. Кожен охочий може знайти тут заняття до душі та отримати всебічну підтримку.

Допомога та підтримка для батьків

Для підтримки батьків фахівці простору впродовж року проводять зустрічі, де навчають навичкам психологічного відновлення: курс для батьків та дітей “Діти та війна”, лекторій “Війна та життя”. Тетяна, фахівчиня з соціальної роботи, консультує з соціальних питань, оформлення документів, робить перенаправлення до вузькопрофільних спеціалістів.

Також щотижня на Дитячій точці СПІЛЬНО для батьків проходять зустрічі з лікарем-педіатром щодо імунізації, профілактики захворювань.

“Від внутрішньо переміщених осіб минулого року було багато запитів на пошук житла. Ми з рієлторами зв’язувалися, допомагали шукати помешкання у соціальних мережах, серед знайомих. Нам важливо допомогти нашим відвідувачам та задовольнити їхні базові потреби. Саме тому ми тісто співпрацюємо з Центром надання соціальних послуг, Управлінням соціального захисту населення. Був випадок, що трудова книжка нашої відвідувачки залишилася на тимчасово окупованій території. Ми вирішували це питання з Центром зайнятості”, — розповідає Тетяна, фахівчиня соціальної роботи.

Заняття на розвиток та психологічна допомога дітям

На Дитячій точці СПІЛЬНО проводять майстер-класи, заняття з арттерапії для дітей молодшого та середнього шкільного віку, підлітків. Психологиня та фахівчиня соціальної роботи активно працюють над психологічним відновленням та соціальною адаптацією дітей.

Впродовж року діти відвідують заняття на ефективне спілкування “Я — висловлювання”, “Моя група підтримки”, “Я очима інших”, тренінг “Діти та війна”. Також на точці навчають навичкам мінної безпеки та здорових харчових звичок.

Психологиня Катерина зазначає, що більшість дітей, які звертаються за допомогою, мають посттравматичний стресовий розлад, який виявляється в різних психологічних і поведінкових проявах.

“Більшість батьків просять допомогти дитині у навчанні. Діти не можуть сконцентруватися на завданнях, у них спостерігається порушення уваги та пам’яті. Я запровадила на точці СПІЛЬНО дисципліну з нейрофітнесу — “гімнастика для мозку”, яка вчить стресостійкості, контролю уваги та покращує пам’ять. Тренажери для дітей я роблю з підручних засобів”, — розповідає Катерина, психологиня дитячого простору.

Нейрофітнес відбувається двічі на тиждень. Також психологиня запрошує дітей на заняття з акторської майстерності, ляльковий театр, заходи з арттерапії, майстер-класи, індивідуальні консультації, настільні ігри.

Діяльність Дитячої точки СПІЛЬНО у майбутньому

Для того, щоб Дитяча точка працювала і після завершення проєкту СПІЛЬНО. Соціальні послуги, керівниця Центру надання соціальних послуг Людмила Колесник разом з міською владою працюють над подальшим планом роботи.

“Нам важливо, щоб цей простір і надалі працював у нашому місті. Проєкт став потужною підтримкою в організації надання соціальних послуг у громаді. Завдяки навчальним тренінгам у проєкті у нас покращилася взаємодія між службами, що працюють у соціальній сфері. Якщо раніше до Центру надання соціальних послуг приходили з запізненням повідомлення щодо вчинення домашнього насильства, то тепер у нас сформована онлайн-група з фахівцями, які одразу отримують звернення про вчинення насильства чи інших правопорушень щодо дітей і ми одразу реагуємо. Раніше було багато бюрократичних кроків, що уповільнювали роботу”, — підсумовує Людмила, локальна координаторка проєкту.

Як відвідати Дитячу точку СПІЛЬНО?

Дитяча точка СПІЛЬНО знаходиться за адресою пл. Мистецька 1. Вона відкрита з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00. Запрошуються діти та батьки, опікуни на індивідуальні консультації та групові заняття. Будемо раді побачитись!

Проєкт #CПІЛЬНОСоціальніПослуги впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: ГС “Українська мережа за права дитини”, МБО “Партнерство “Кожній дитині”, МБО БФ “СОС Дитячі Містечка”, ГО “Соціальна Синергія”, ГО “Дніпровська ліга соціальних працівників”, ГО «“Всеукраїнська організація “Клас”».

Анастасія Новосядла, комунікаційна менеджерка проєкту СПІЛЬНО