ДФТГ «БЕРДОС»: «Перед нами поставлено бойове завдання. Завдяки допомозі громади маємо все необхідне для його успішного виконання»

DSC_0099-2

Міська влада та громада виконали свої зобов’язання з забезпечення необхідним майном добровольчого формування територіальної громади «БЕРДОС». Своїми підписами це засвідчили міський голова Сергій Орлюк та командир ДФТГ Віталій Верещак.

Кошти на придбання майна були спрямовані «БЕРДОСу» з бюджету громади. Депутати міської ради прийняли відповідні рішення, загальна сума, на яку закуплено необхідні речі, спорядження, обладнання, складає близько 1,8 млн. грн.

На зустрічі з Сергієм Орлюком бійці «БЕРДОСу» виставили лише невеличку частину придбаного. За період у кілька місяців їм передали футболки, куртки (зимові й літні), берці (зимові й літні), штани (зимові й літні), кепки й шапки, зимові тактичні рукавиці, термобілизну. Окрім того, громада забезпечила добровольців тепловізорами, планшетами, аптечками, радіостанціями, біноклями тощо.

З-поміж іншого, формування отримало два автомобілі – від громадської організації, представленої Сергієм Ружицьким, та від Сил спеціальних операцій. Обидва авто – безпосередньо з зони воєнних дій, обидва свого часу побували у найгарячіших точках протистояння з рашистами. Перша автівка вже майже повністю готова до виконання завдань, другу лишилося пофарбувати та встановити на ній турель.

Віднедавна перед ними постало абсолютно нове завдання – бойове, розповідає Віталій Верещак. Члени формування «триматимуть небо» над Бердичевом, працюючи по цілям ППО. Іншими словами, не даватимуть «Шахедам» вразити місто і не дозволятимуть нести смертельну небезпеку до інших областей України. На виконання завдання почергово виїжджатимуть два екіпажі. Вже отримано необхідне озброєння від ЗСУ.

«БЕРДОС» утворили у перші дні повномасштабного вторгнення росіян за ініціативи Сергія Орлюка, нагадує командир ДФТГ. За весь цей час, інформує, його хлопці не сиділи без діла. Спочатку займалися на навчаннях та охороняли бомбосховища. Потім більш щільно почали відпрацьовувати вогневу підготовку, заняття з тактичної медицини, вихолощення зброї тощо. Відточували вміння та навички з зачисток та оборони окопів. Мають свою розвідгрупу. Окрему увагу добровольці «БЕРДОСу» приділяють військово-патріотичному вихованню молоді: зі слів Віталія Верещака, вони часто відвідують бердичівські школи, училища та коледжі.

Частину особового складу ДФТГ мобілізували до ЗСУ України, продовжує Віталій Верещак, тож він запрошує до формування небайдужих та патріотично налаштованих чоловіків. Усім, що потрібно для виконання поставлених командуванням завдань, підкреслює, «БЕРДОС» забезпечений. Командир та бійці формування дякують за розуміння й потужну підтримку Сергієві Орлюку та представникам депутатського корпусу. Нині, інформує, його підлеглі проходять донавчання щодо роботи у системі ППО. На повну заряджені ентузіазмом та прагненням чистити небо від ворожих літальних апаратів. Впевнені у тому, що з честю виконуватимуть поставлені задачі.