Бердичів

міська рада

Залу Мистецтв відкрито у Музеї історії м. Бердичева

изображение_viber_2023-12-20_20-36-40-796-1

Своя Зала Мистецтв відтепер діятиме у Бердичеві. Відкрили її у Музеї історії міста.

Що таке маскувальні сітки, у музеї знали ще задовго до початку великої війни з росією. Ними у закладі був «замаскований» коридор на 2-му поверсі. Сітки закривали собою старі, занедбані, вражені вологою та поїдені грибком стіни. Однією з мрій, якою жили музейні працівники, було привести коридор до ладу і влаштувати у ньому цікаву локацію.

Весною цього року директорка музею Наталія Захарчук поділилася мрією з депутатом Бердичівської міської ради Олександром Валенею. Пан Олександр вирішив спрямувати кошти з депутатського фонду на ремонт коридору. Роботи пройшли успішно, і 20 грудня музейники запросили громадськість на відкриття «Зали Мистецтв». Її головними героями стали картини, що до цього перебували у фондосховищі закладу – безсмертні творіння таланту, натхнення, рук і сердець місцевих майстрів живопису.

На відкритті Зали до подяки Олександрові Валені від директорки та колективу музею приєднався міський голова Сергій Орлюк. Відрадно те, констатував, що поряд із медициною та освітою, бердичівські народні обранці не забули і про галузь, яка лікує, виховує й навчає водночас.  Це означає, що у громади є майбутнє, за яке варто боротися.

Музей історії поступово перетворюється на сучасний простір, вільний від совкового пилу, констатує Наталія Захарчук. Одним із тих, хто допомагає зробити його таким, є Богдан Гаврилюк – викладач місцевого професійного будівельного ліцею, художник. Про його внесок у нове життя закладу можна чимало написати. А можна прийти до музею і побачити на власні очі. Можливо, незабаром саме картини цього митця, відкриває невеличкий секрет пані Наталія, на час його персональної виставки прикрасять собою новостворену «Залу Мистецтв».    

Автор фото – Олег Силка