Бердичів

міська рада

Керівник МКП «Бердичівводоканал» інформував про хід капремонту на перехресті вулиць Шевченка та Європейської

DSC_0068-2

Як просувається заміна водогонів та каналізаційних труб на перехресті вулиць Шевченка та Європейської? Коли планують завершити роботи? Чи є зв’язок між цим ремонтом та періодичним припиненням водопостачання у місті? З цими та іншими питаннями звернулися депутати міської ради до керівника МКП «Бердичівводоканал» під час чергової сесії.

Як повідомив Костянтин Анучін, дійсно, роботи, певним чином, впливають на процес постачання води. Щодо ходу ремонту, то, здійснивши розкопки, працівники, насамперед, стикнулися зі складним і притому дуже ветхим вузлом. Загалом, підкреслив директор Водоканалу, головна проблема полягає у тому, що фактично комунікації на даній ділянці пролягають далеко не так, як вказано на існуючих схемах. Відповідно, розкопуючи, екскаватор часто чіпляє труби та рве їх. Доводиться оперативно усувати аварію.

Взяти для прикладу приймальну камеру для гасіння напору з напірної каналізації… За проєктом, пояснює директор, її мають відновити та обробити гідроізоляційним матеріалом. Розкопують. Камера майже повністю розсипається. Обробляти та ізолювати елементарно немає що – потрібно повністю міняти. Зараз ситуацію вивчають фахівці: встановлюючи нову камеру, потрібно враховувати той факт, що зверху інтенсивно рухатиметься транспорт, у тому числі – й вантажний. Існуючі камери від виробників на подібні навантаження не розраховані…

На сьогоднішній день залишилося здійснити ще одну врізку, каже Костянтин Анучін. Підрядники мають замінити на перехресті одну трубу водогінну та одну каналізаційну.

Викопати велику загальну яму, дістати з неї все старе і замінити одразу на нове не вийде, застерігає директор Водоканалу. Взяти хоча б ґрунт – дівати таку його кількість просто немає куди.

Піти з перехрестя підрядники планують до кінця цього року, інформував Костянтин Анучін. За планом, після того, як перейдуть на іншу ділянку, ями засипають і вирівняють (знову таки, зробити це повинен буде підрядник-переможець тендеру). Ну а далі до роботи приступить МКП «Бердичівкомунсервіс»: проєкт, до якого має відношення Водоканал, звертає увагу директор, благоустрою не передбачає.

Старі труби міняють на нові, виключно пластикові, з використанням нових, сучасних засувок, звертає увагу доповідач. Всі елементи, що заходитимуться під землею, – від провідної фірми-виробника.

Щодо стану діючих на сьогодні комунікацій, зауважив Костянтин Анучін, то кажуть, що труби, одну з яких витягли з глибини 4,5 м у районі Дитячого світу, прокладали ще військовополонені німці після 2-ї Світової…     

Останні новини