Бердичів

міська рада

Під загрозою зникнення зустрів Міжнародний день осіб з інвалідністю бердичівський осередок Українського товариства глухих

photo1701544250-1

Напевне, це коштувало їм дуже багатьох сил гідно відзначити Міжнародний день осіб з інвалідністю. Але навіть традиційні комічні сценки з життя, що їх так майстерно й витончено влаштовують члени бердичівської організації УТОГ не могли іноді приховати загальну розгубленість.

За сімейними обставинами вимушена залишити посаду голови організації Марина Криницька – людина, яка тривалий час віддавала людям в УТОГ всю себе, будучи двигуном, сурдоперекладачем, адміністратором, провідником та опорою осередку. У результаті постало питання про припинення його діяльності.

Тож на вечорі, що відбувся у Публічній бібліотеці, говорили і про хороше, і про сумне. Від хвилювання забула вдома сценарій та підготовлену промову пані Марина. Кожен з цих людей – в її серці назавжди, запевнила, і є віра в те, що організація УТОГ у Бердичеві діятиме.

Зі словами підтримки виступили гості свята – міський голова Сергій Орлюк, секретар міської ради Богдан Коляда, помічниця народного депутата України Б. Кицака Юлія Чепак. У тому, що осередок УТОГ у місті має існувати та діяти, не має сумнівів Сергій Орлюк. З цього приводу, запевнив, він спілкуватиметься з відповідальними особами з області. Ну а щодо місця зібрань, то у Бердичеві завжди знайдуть локацію, на якій активісти УТОГ зможуть зустрітися, поспілкуватися, скуштувати кави чи чаю, вибудувати плани та шляхи їх втілення у життя.

У Публічній бібліотеці гріх нарікати на нестачу заходів, але, коли до них у гості приходять представники УТОГ, це завжди по-особливому зворушливо, констатувала директорка бібліотеки Тетяна Кущук. Вони – це істинна щирість й світло, це душевна радість і тепло, це мало не постійний сміх до болю у м’язах. Їхня дружба триває ось уже 7 років – бібліотеки та спільноти, донедавна очолюваної Мариною Криницькою. З її уходом організація вступила у свій «час змін», і, на думку директорки бібліотеки, це – на краще.

Публічна бібліотека громади готова стати другою домівкою для осередку УТОГ, заявила Тетяна Кущук. Тут завжди з готовністю приймуть цих людей – у будь-який час, з будь-якими проблемами, потребами та ідеями. Власне, організація – це не лише документи, печатка і приміщення, зауважила пані Тетяна. У першу чергу, це людський ресурс. Ну а цей ресурс у бердичівському УТОГ – унікальний.   

Останні новини