У Бердичеві засяяла вогнем Ханукальна Менора

DSC_0109-4

На Центральній площі Бердичева відзначили початок Хануки – свята, встановленого у пам’ять про вигнання з Єрусалима військ грецького царя Антиоха та очищення величного Бейс-Гамикдаш Храму.

Очищаючи храм, євреї виявили, що глечики зі спеціальною оливковою олією для Менори споганені. Вдалося віднайти лише один нерозкритий глечик, якого вистачило би хіба що на добу дії Ханукального світильника. Але Ханукію, таки, запалили, і, о диво, горіла вона усі вісім днів. Відтоді, як заповідали мудреці, євреї щороку прославляють те диво, вісім вечорів поспіль запалюючи по одному світильнику на Менорі.

За традицією, у Бердичеві першу свічку спільно запалили Бердичівський міський голова та Головний Рабин бердичівської єврейської громади – Сергій Орлюк та Моше Талер.

Понад два тисячоліття тому єврейський народ переконався: задля того, аби сталося диво, потрібен час, зазначив, звертаючись до присутніх на площі, Сергій Орлюк. Так само відбувається і в Україні: був потрібен час, аби українці усвідомили себе нацією, усвідомили те, що жити по-справжньому можуть лише, будучи незалежними. Так само потрібен час задля того, аби перемогти ворога. Задля того, аби вичистити від нього згорьовану й зруйновану землю, аби над Україною засяяло Світло. І цей час прийде, переконаний міський голова – і Добро переможе зло, а праведники – безбожників.