Бердичів

міська рада

Бердичівлянин Роман Петрук – у лідерах світового рейтингу зі стрибків у висоту

CHENGDU, CHINA - AUGUST 03: Roman Petruk of Team Ukraine competes in the Athletics - Men's High Jump Final on day 6 of 31st FISU Summer World University Games at Shuangliu Sports Centre Stadium on August 3, 2023 in Chengdu, Sichuan Province of China. (Photo by Han Haidan/China News Service/VCG via Getty Images)

Український легкоатлет Роман Петрук (м. Бердичів) вийшов у лідери світового рейтингу зі стрибків у висоту у 2024 році. У фіналі командного чемпіонату України у Києві бердичівлянин здобув перемогу з результатом 2.28 м, оновивши особистий рекорд.

Новий легкоатлетичний сезон 20-річний Петрук розпочав після надуспішного 2023 року. До нього Роман підійшов у статусі срібного призера молодіжного Євро з легкої атлетики та “бронзи” на літній Універсіаді у китайському Ченду.

Командний чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні був другим турніром для Петрука у 2024 році. Новий легкоатлетичний сезон Роман розпочав на “Меморіалі Олексія Дем’янюка”. На змаганнях у Львові він став другим у секторі для стрибків у висоту з результатом 2.21 м – третім на той момент найкращим результатом у кар’єрі.

Як Петрук став лідером сезону?

 • У фіналі національної першості зі стрибків у висоту серед чоловіків загалом змагалися 13 атлетів. Окрім Петрука, у переліку учасників був ще один срібний призер молодіжного Євро-2023 – Олег Дорощук.
 • Власне, боротьба за “золото” чемпіонату України у чоловічих стрибках у висоту зав’язалася між Петруком та Дорощуком. Вони стали єдиними легкоатлетами, які змагалися на висоті 2.26 м.
 • Дорощук з двох спроб не взяв планку 2.26 м, а Петрук успішно подолав її у першому стрибку. На третій спробі Олег підняв планку на два сантиметри, але не зміг її здолати.
 • Натомість Петрук у другій спробі взяв планку на висоті 2.28 м й встановив одразу два досягнення: оновив особистий рекорд та повторив найкращий результат 2024 року у чоловічих стрибках у висоту.

Чемпіонат України з легкої атлетики. Стрибки у висоту – чоловіки: топ-3

 1. Роман Петрук (Житомирська область) – 2.28 м
 2. Олег Дорощук (Кіровоградська область) – 2.23 м
 3. Дмитро Нікітін (Житомирська область) – 2.20 м

Раніше планку на висоті 2.28 м у 2024 році взяли російські спортсмени. Попри їхню присутність у рейтингу сезону легкоатлети з Росії та Білорусі відсторонені від міжнародних змагань рішенням World Athletics.

Найкращі результати зі стрибків у висоту у сезоні-2024

 • 1. Роман Петрук (Україна) — 2.28 м
 • 2. Олег Дорощук (Україна) — 2.24 м
 • 3. Мануель Ландо (Італія) — 2.24 м

Хто такий Роман Петрук?

 • 20-річний стрибун у висоту, який на змаганнях представляє Житомирщину.
 • Чемпіон України зі стрибків у висоту у приміщенні у 2023 (2.26 м) та 2024 роках.
 • Призер молодіжного чемпіонату Європи 2023 року.
 • У 2021 році змагався на чемпіонаті світу з легкої атлетики у віковій категорії U20 та посів шосте місце з результатом 2.10 м. У тому ж році став п’ятим на Євро U20, де стрибнув на 2.15 м.

Джерело: suspilne.media/sport/666608-ukrainec-petruk-z-osobistim-rekordom-vijsov-u-lideri-sezonu-v-svitovomu-rejtingu-zi-stribkiv-u-visotu/

Фото: Han Haidan/China News Service/Getty Images