Благодійники зі Швеції передали велику партію обладнання для міської стоматологічної клініки та зустрілися з Сергієм Орлюком

DSC_0009-5

Велику партію медичного обладнання привезли до Бердичева благодійники зі Швеції – представники БО «Благодійний Фонд Шведський центр допомоги». Група у складі Bertil Sjöstrom, Fredrik Vårhall, Lennart Jakobsson, Göran Grafström, Rune Grafström, Wolfgang Weil, Fredrik Nilsson та Gustav Häggström передала місцевій стоматологічній клініці все необхідне для облаштування двох стоматологічних кабінетів та рецепції.

За небайдужість та активність у допомозі Бердичеву та Україні шведам подякував Сергій Орлюк. Участь у зустрічі з міським головою взяли начальниця відділу охорони здоров’я міської ради Олена Тарасова та пастор Церкви Різдва Христового Петро Стахов, за сприяння якого благодійники налагодили зв’язок із містом.

Бердичівська громада робить все можливе для допомоги ЗСУ під час війни, інформував гостей Сергій Орлюк: так лише минулого року на потребу оборонців України з місцевого бюджету спрямували понад 100 млн. грн. Водночас, звісно, є чимало потреб і у самої громади, котра забезпечує ЗСУ як людьми, так і технікою. У ній раді допомозі небайдужих людей та інституцій і наголошують: вся допомога спрямовується адресно, виключно тим, хто її потребує, і цей процес знаходиться під контролем.

Бердичів готовий до нових знайомств, нових відносин та до налагодження нових контактів, запевнив благодійників міський голова. Про це мають знати у Швеції – очільники шведських громад, які представлені у Шведському Центрі Допомоги. Мова йде не про те, аби щось просити, а про те, щоби навчатися жити по-європейськи, переносити до міста те краще, що є у скандинавів. Бердичів уже має досвід партнерства з європейськими країнами, констатував Сергій Орлюк, і цей досвід демонструє той факт, що нам є чим обмінюватися, і чим ділитися.

Представники шведської сторони згодні з Бердичівським міським головою. Із містом деякі з них знайомі ще з початку 90-х, і ще відтоді намагаються бути для нього корисними. З початком великої війни, зазначають, допомога зі Швеції зросла на порядки. Люди в їхній організації не отримують зарплати – все йде з бажання допомоги українцям. Із цим бажанням, сподіваються, працюватимуть і надалі.