Бердичів

міська рада

День Соборності України розпочали у Бердичеві з покладання квітів

1-15

Алея Пам’яті Захисникам України… Меморіал «Слава Героям України!»… Пам’ятник Тарасу Шевченку… Меморіальна дошка В’ячеславу Чорноволу… З нагоди Дня Соборності України – 105-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР – до них поклали квіти Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, народний депутат України Богдан Кицак, голова районної ради Олександр Балянов, заступниця міського голови Олена Петрівська та керуюча справами виконавчого комітету Бердичівської міської ради Лариса Котнюк.

Що, власне, таке Соборність? Фахівці Українського інституту національної пам’яті дають визначення: насамперед, це об’єднання в одне державне ціле всіх земель, що їх заселяє конкретна нація на суцільній території. А ще – духовне єднання усіх громадян держави незалежно від їхньої національності. Зрештою, соборність не відділити від суверенітету й незалежності нації, вона є фундаментом демократичної держави та запорука гідного життя народу.   

Соборність, як і незалежність, – це те, за що воюють нині з рашистами доблесні Сили оборони України, переконаний міський голова Сергій Орлюк. Війна довела, констатує, що поділ на «східняків» та «західняків» насаджувався штучно, що українці згуртовані у своєму прагненні жити у вільній країні. Так, Соборність – це, значною мірою про пам’ять. Але, безумовно, це й про те, що за неї треба боротися єдиною потужною силою – у фронтових окопах й у тилу. Лише так переможемо!