Бердичів

міська рада

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Бердичеві поклали квіти до пам’ятних знаків страченим нацистами євреям

1-18

27 січня людство згадує євреїв, котрі у часи 2-ї Світової війни стали жертвами нацистського режиму. День, коли війська 1-го Українського фронту звільнили Аушвіц-Біркенау – один із найбільших таборів смерті – було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

До цієї дати міський голова Сергій Орлюк разом із представниками єврейської громади Бердичева та громадськістю міста поклали квіти до пам’ятників страченим нацистами бердичівським євреям та Праведникам народів світу – тим, хто, усвідомлюючи смертельні ризики, рятував життя землякам єврейської національності.

«Маємо пам’ятати, аби подібне ніколи не повторилося»: так, здебільшого, прийнято було казати у післявоєнний час. Втім, звертають увагу фахівці, напад росії на Україну і все, чим супроводжується ця війна, довели, що просто пасивно пам’ятати, не осмислюючи процеси та не ведучи активного діалогу з суспільством, означає відсутність гарантії того, що злочини Геноциду не повторяться. Порушення прав люди повинно отримувати чітку реакцію та відповідь від міжнародної спільноти, різке засудження та справедливе покарання. Більш того, цивілізований світ має діяти на випередження.

Пам’ять про страшні події Голокосту жила, живе й житиме в людях, зазначає Сергій Орлюк. І день пам’яті жертв звірячої нацистської політики має стати ще одним приводом для того, аби замислитися над всім вищеозначеним. Далеко не кожен у світі зробив висновки про жахливість всього, що несе з собою політика винищування. Тож, можливо, є потреба у відпрацюванні нових підходів у збереженні та поширенні правди про Голокост. Щоби не декларативно, а глибинно. Аби ніколи знову…   

Останні новини