Перейменувати низку вулиць рекомендують у Бердичеві – цього вимагають закони про декомунізацію та розпорядження обласної влади

Pls_info-1-paqcluwjr0c9kilus37hajlkx5n9wowv3mftsbkm1s

Ще у 2016-му у Бердичеві рішенням топонімічної комісії при голові Житомирської ОДА на виконання законів про декомунізацію мали з’явитися вулиці Степана Бандери, Романа Шухевича, Олега Ольжича, Волонтерська, Січових Стрільців й інші, названі на честь Героїв національно-визвольного руху. Втім, цього не відбулося – відповідний проєкт на сесію міської ради так і не винесли. Натомість Бердичів, з-поміж іншого, отримав дві вулиці Михайла Грушевського: у той час, як область розпорядилася назвати його ім’ям вулицю Ватутіна, місто вирішило перейменувати на Грушевського вулицю К. Маркса…

Поставити остаточну крапку у процесі декомунізації та привести назви місцевих вулиць і документацію у відповідність до чинного розпорядження керівника ЖОДА була покликана рекомендація комісії з перейменування вулиць бердичівської громади. Цим самим, вважають у комісії, по-перше, виконуватиметься закон, по-друге – вирішиться ціла низка проблем, як то оформлення документів, отримання листів, виклик екстрених служб та таксі тощо.

Отже, відповідно до розпоряджень голови ОДА від 20.05.2016 р та 03.06.2016 р, мають відбутися наступні зміни:

З метою упорядкування назв вулиць у місті, приведення документації у відповідність з чинним розпорядженням голови Житомирської ОДА, завершення декомунізації топонімів, відродження історичної пам’яті, національної справедливості, подолання ідеологічних міфів російської імперської спадщини та заради гідного виховання наступних поколінь українців, імена Героїв будуть відображені у топонімах українського Бердичева.