Бердичів

міська рада

Першою в області бердичівська громада відкрила Спеціалізовану службу, до якої зможуть звернутися жертви домашнього насильства

DSC_0107-1

У Бердичеві, за адресою: вул. Героїв України, 17, відкрили Спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Кількість осіб, котрі страждають від насильства з кожним роком зростає, свідчить статистика, і бердичівська громада не є виключенням. Якщо у 2022-му році до поліції надійшло 52 повідомлення з приводу вчинення домашнього насильства, то минулоріч – уже 173.

Рішенням Бердичівської міської ради у липні 2023-го було створено Спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вона є структурним підрозділом КУ «Центр надання соціальних послуг» міської ради.

Бердичівська громада стала однією з 4-х громад на Житомирщині, яка за результатами конкурсу отримала державну субвенцію на створення Спеціалізованої служби у розмірі 504,6 тис. грн. Міська рада, у свою чергу, співфінансувала проєкт на суму 50,0 тис. грн. Все це дало можливість провести поточний ремонт приміщень та закупити комп’ютерну техніку й меблі. Окрім цього, для закупівлі обладнання додатково залучили 315,0 тис. грн. від Фонду ООН у галузі Народонаселення.

Основними завданнями служби визначено:

  • Надання разових або періодичних консультацій постраждалим;
  • Сприяння ефективному розв’язанню проблем постраждалою особою самостійно (за підтримки фахівців соціальних служб);
  • Надання первинної психологічної підтримки;
  • Інформування щодо можливостей отримання інших необхідних послуг.

У відкритті служби взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, секретар міської ради Богдан Коляда, директорка Центру надання соціальних послуг Людмила Колесник.

Статистика щодо скоєного домашнього насильства вражає, констатував у своєму виступі Віталій Бунечко. З одного боку, людям немає, власне, куди звертатися, з іншого – вони бояться це робити. Відтепер є спеціальна служба та фахівці, до яких можна звернутися, аби захистити себе. Домашнє насильство, нагадав керівник Житомирщини, не знає ані гендерних обмежень, ані вікових: від нього страждають як діти й жінки, так і чоловіки, як дорослі, так і малі. І такі люди повинні бути проінформовані про існування подібної структури. За оцінкою Віталія Бунечка, це серйозна подія для громади, і він дякує за те, що Центр надання соціальних послуг вирішив взяти участь у конкурсі, а влада міста підтримала цю ініціативу.

На тлі невтішних цифр відрадним є той факт, що люди розуміють: є служби, які у випадку скоєння домашнього насильства, прийдуть на допомогу, не залишивши їх наодинці з проблемою, наголошує, у свою чергу, Сергій Орлюк. Як наслідок, відповідні факти перестають замовчуватися. Міський голова вірить, що новостворений соціальний сервіс як результат спільної роботи дасть змогу підвищити якість надання соціальних послуг у громаді та сприятиме формуванню вільного від насильства суспільства.