Бердичів

міська рада

Про орієнтовні строки завершення робіт біля Універмагу та чому заміна труб затягується, дізнавалися на засіданні виконавчого комітету

1-13

Орієнтовний термін завершення робіт із прокладання водогінної та каналізаційної мережі біля Універмагу, а також причини того, що роботи, схоже, дещо затягнулися… Про це на засіданні, що відбулося 19 січня, дізнавалися члени виконавчого комітету.

На перехресті Вінницької та Європейської облаштування мережі практично завершено, інформувала присутніх заступниця міського голови Наталія Палкіна. Чому практично? Тому що на ділянку біля готелю «Дежа Вю» ще чекають роботи зі встановлення приймальної камери для гасіння напору з напірної каналізації. Про проблеми, що виникли з цією камерою, на початку грудня розповідав депутатам міської ради директор МКП «Бердичівводоканал» Костянтин Анучін. Нагадаємо: за тими схемами, що мали на руках проєктанти проєкту, дану камеру повинні було обробити гідроізоляцією. Коли ж провели розкопки і дісталися до неї, виявилося, що обробляти вже нічого – цегляна камера розсипалася.

Уже на засіданні виконкому керівник Водоканалу розповів, мовляв, хотіли, було, замовити нову: з’ясувалося, що важитиме вона близько 75 тон. Зрозуміло, доставити її на місце жодним чином неможливо. Тож вирішили заливати камеру на місці, дещо змістивши. А робити це, у свою чергу, можна буде за наявності підходящої погоди – планують почати з наступного тижня. Закінчать облаштування камери – прокладання мережі у районі перехрестя можна буде вважати завершеним.

Щодо асфальтування, то відповідні роботи до проєкту не закладено, повідомляє Наталія Палкіна. На це є окремий проєкт. Він уже виготовлений, але потребує корегування: на сьогодні його вартість занадто дорога – 45,0 млн. грн. громада сплатити не в змозі. Попередньо планувалося асфальтування, заміна тротуарів, благоустрій. Саме цими днями фахівці визначають, що має залишитися у проєкті, а від чого доведеться відмовитися.

У грудні минулого року було закуплено партію щебеню, частину силами місцевих комунальників вже засипали у районі Свято-Миколаївського собору. Коли трохи потепліє, спробують додатково засипати асфальтним зрізом, але на сьогодні факт залишається фактом – йде процес просідання.

Підрядники вже вийшли на вулицю Шевченка. Працюватимуть до перехрестя з вулицею Героїв України: спочатку мінятимуть каналізаційні труби, потім повернуться, аби почати заміну водогону. Поміняти все одночасно не можна, наголошують Наталія Палкіна й Костянтин Анучін: утвориться величезний котлован, а поруч – житлова забудова, якій вже років і років. Та й землю, власне, дівати нікуди. Так само з наступного тижня, інформує директор Водоканалу, по Шевченка вестимуть труби діаметром 500 мм (далі будуть ще більші діаметри).

Говорити про те, що роботи не ведуться, аж ніяк не можна, звертає увагу Костянтин Анучін: мова йде про один із головних колекторів у місті, який збирає каналізацію з більшої частини Бердичева. Саме на цій ділянці проходить головна лінія – з Рибної до головної каналізаційно-насосної станції.

Через що затримки і коли планують завершити роботи? Зокрема, на хід виконання робіт вплинули суттєві розбіжності між схемами, з якими працювали проєктанти, та реальним розташуванням комунікацій, зазначив міський голова Сергій Орлюк. Часто доводилося переробляти вже зроблене, а це – додаткові роботи. Як невеличкий приклад – труби діаметром 200 мм закільцьовані трубою в 40 мм.

Договір на виконання робіт продовжено до кінця березня, інформує Костянтин Анучін. Що виконають на той час, то виконають. Вартість проєкту збільшитися не повинна – хіба що зменшиться обсяг робіт. Якраз за рахунок того, що багато чого було зроблено додатково. Загалом, у такій ситуації краще, можливо, зробити на якийсь відрізок менше, але зробити так, аби це було на роки. Такою є принципова позиція директора МКП «Бердичівводоканал».