Бердичів

міська рада

Про стан укриттів, мобілізацію, розмежування відповідальності та штрафи за борги говорили на зустрічі за участі представників ОСББ

DSC_0010-9

В актовій залі Бердичівської міської ради зібрали голів та представників ОСББ, аби довести до них актуальну на сьогодні інформацію. Тем було кілька: стан найпростіших укриттів у багатоквартирних будинках та пожежна безпека, мобілізація, розмежування зон відповідальності ОСББ та МКП «Бердичівводоканал» та складання протоколів із заборгованості за спожиті послуги. Участь у зустрічі взяв міський голова Сергій Орлюк.

В об’єднаннях співвласників мають подбати про стан підвальних приміщень, в яких розташовані найпростіші укриття, наголосили у своїх виступах представники РУ ГУ ДСНС у Житомирській області. Мова, зокрема, йде про санітарію, справність освітлення, інформаційні таблички та наявність ключів від укриттів задля забезпечення вільного доступу. Щоквартально рятувальники спільно з представниками органів місцевого самоврядування обстежуватимуть підвальні приміщення, та вже сьогодні фахівці нагадують головам ОСББ про необхідність проведення там косметичних ремонтів, забезпечення вентилювання, каналізування, водо- та електропостачання, достатньої кількості місць для сидіння й лежання, створення запасів питної й технічної води, харчів, медикаментів тощо. Укриття мають бути облаштовані таким чином, аби люди могли безперервно перебувати в них 48 годин.

Активно долучатися до оповіщення військовозобов’язаних чоловіків про необхідність з’явитися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки закликав голів ОСББ начальник Бердичівського РТЦК та СП Віктор Нагорнюк. Співпраця між Центром та об’єднаннями співвласників, наголосив, підвищить ефективність мобілізаційного процесу у громаді. Отримати повістку – не означає вже завтра опинитися на передовій, нагадав Віктор Нагорнюк: у Центрі повинні уточнити всі необхідні дані, з’ясувати деталі щодо можливої наявності відстрочок, облікувати тих, хто за якихось причин не перебуває на обліку, направити на проходження військово-лікарської комісії тощо.

Водопровідний ввід: що це і хто його має обслуговувати – ОСББ чи МКП «Бердичівводоканал»?.. Керівник Водоканалу Костянтин Анучін нагадав присутнім: водопровідний ввід – це трубопровід від мережі виконавця комунальної послуги у місці приєднання, з колодязем, патрубком і запірною арматурою до зовнішньої стіни будинку або межі території об’єкта.

Згідно законодавства, звернув увагу керівник підприємства, водопровідний ввід не належить до жодної категорії мереж та споруд, що мають обслуговуватися Водоканалом. На балансі підприємства цей ввід також не перебуває. Існуючі норми закону говорять про те, що водопровідний ввід є власністю ОСББ, і відповідальність за його стан та експлуатацію несуть співвласники.

Починаючи з січня 2024-го, відповідно до змін у законодавстві, на тих мешканців, котрі заборгували за послугу з утримання будинку, можна буде складати протоколи за порушення ст. 150 КУпАП. Про це присутніх на зустрічі інформувала заступниця міського голови Наталія Палкіна. Ця функція покладається на голів ОСББ. За допомогою у складанні адмінпротоколів вони можуть звертатися до секретаря адміністративної комісії при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради.