Бердичів

міська рада

80 років тому Бердичів звільнили від нацистських окупантів

DSC_0005-1

05 січня 1944 Бердичів було звільнено від нацистських окупантів. Ювілейну річницю відзначили у місті покладанням квітів до Меморіалу «Слава Героям України!» – міський голова Сергій Орлюк, 1-й заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, керівники ветеранських організацій, громадськість.

За понад 900 днів та ночей окупації нацисти відправили на той світ близько 40,0 тисяч мирних мешканців Бердичева. Саме місто, його інфраструктура, зазнали суттєвого руйнування.

Історія повторюється, констатує Сергій Орлюк, і в окупованих нині українських містах та селах рашисти так само, як і гітлерівці під час 2-ї Світової, вбивають, катують, вивозять до себе на болота. Пам’ять про звірства агресорів живе в громаді, в Україні, і вона має стати запорукою того, що подібне не повториться у Бердичеві. Нині його славні сини й доньки у числі сотень тисяч бійців Сил оборони України роблять усе можливе, аби вичавити ворога з рідної землі. Б’ються не менш звитяжно, аніж їхні пращурі. І так само не дадуть винищити українців як націю й переможуть!