Бердичів

міська рада

Бердичів взяв участь у Міжнародному водному форумі «Яремче-2024»

1-19

Секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда, депутат міської ради Юрій Ніколаєнко та директор МКП «Бердичівводоканал» Костянтин Анучін взяли участь у Міжнародному водному форумі «Яремче 2024», до якого долучилися представники водоканалів України, Уряду України, органів державної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, що працює в галузі, міжнародних водних спільнот та асоціацій.

Про роботу форуму розповідає Богдан Коляда. Він уже не вперше відвідує подібні заходи, зазначає, і щоразу теми, які піднімаються, є актуальними, а ідеї щодо розвитку галузі – сучасними та прогресивними. Цього разу говорили про ціну питної води в реаліях сьогодення.

Основними завданнями заходу було визначено:

  • розробка дорожньої карти відновлення і модернізації галузі водопостачання та водовідведення України;
  • аналіз ситуації з водопостачанням і водовідведенням на сьогодні по регіонам;
  • визначення потреб та пріоритетів для розвитку водоканалів на місцях;
  • розгляд актуального стану водних господарств;
  • обмін досвідом та ідеями між підприємствами щодо якісного безперебійного водопостачання;
  • фінансові інструменти, потрібні для роботи водоканалів, їх модернізації та реконструкції під час війни і в післявоєнний період;
  • напрацювання партнерських зв’язків та форм співробітництва для реалізації проєктів;
  • підвищення кваліфікації працівників водоканалів для роботи з новими технологіями та сучасним обладнанням.

В умовах війни важко знайти баланс між першочерговими потребами та ресурси для вирішення усіх наявних проблем, констатує секретар міської ради, проте, на його переконання, це необхідно робити, інакше не уникнути екологічної катастрофи.

Питання водопостачання стоїть гостро. Для забезпечення потреб населення в чистій і безпечній воді всебічної підтримки потребує галузь у цілому. Мета Міжнародного водного форуму «Яремче 2024» – показати реальні умови водопідготовки, водопостачання і водовідведення, які маємо сьогодні і привернути до ситуації увагу Уряду та громадськості. Це допоможе розробити механізми першочергових дій для забезпечення централізованого водопостачання в Україні та покрокового відновлення галузі.

Це тривалий процес, тому на форумі, з-поміж іншого, обговорювали довгострокові стратегії відновлення та особливості планування осучаснення системи, її фінансування та можливості залучення інвестицій. Окремо спілкувались на тему законодавчих ініціатив, політики у сфері ЖКГ, реформування управлінської системи, роль громадськості та міжнародного співробітництва.

Богдан Коляда, Юрій Ніколаєнко та Костянтин Анучін додатково поспілкувались з організацією, яка займається підписанням договорів з іноземними партнерами щодо співпраці водоканалів та питаннями логістики. Бердичівська громада має можливість почати співпрацю та заключити партнерські відносини з німецьким містом Констанц, у чому у Бердичеві бачать позитивний момент.

Також домовились про те, що кілька відомих компаній з України і провідних виробників з Європи можуть приїхати до Бердичева. Для міста це нові можливості для підтримки галузі та для її розвитку.

У рамках форуму разом з іншими учасниками представники Бердичева відвідали виставку «Сучасні технології та обладнання для модернізації водопровідно-каналізаційного господарства», де познайомились із напрацюваннями спеціалістів у даному напрямку.

Міжнародний водний форум «Яремче 2024»  – як завжди інформативно, пізнавально, цікаво, підсумовують бердичівляни. Вони дякують організатору форуму – Асоціації «Укрводоканалекологія», Генеральному партнеру форуму ЮНІСЕФ за змістовний і потрібний захід, привернення уваги до існуючих проблем та розробку плану дій з їх розв’язання.

Таких міст, як Бердичів – з проблемами з централізованою подачею питної води – є багато, зауважує Богдан Коляда. Дехто вже зміг зробити кроки до покращення ситуації на місцях. У Бердичеві, наголошує, також працюють над цим, попри скарги, незадоволення якістю води, її періодичною відсутністю, пов’язаними із неналежним станом водогонів та заміною ділянок мережі. Без цих попередніх робіт, що тягнуть за собою побутові незручності досягти результату неможливо. Багаторічна бездіяльність дала свої плоди, які пожинаємо, констатує секретар міськради. І додає: він вірить у позитивний результат. Потрібно терпіння, вважає, кошти і чіткий алгоритм дій, у тому числі над залученням інвестицій. Усьому цьому якраз і вчаться під час таких тематичних зустрічей.