Бердичів

міська рада

Ескіз Пам’ятного комплексу Захисникам і Захисницям України розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради

11-1

П’ять ескізних пропозицій розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Ескіз Пам’ятного комплексу Захисникам і Захисницям України представив присутнім начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин Бердичівської міської ради, головний архітектор громади Олег Савицький.

Нагадаємо: за задумом архітектора проєкту, комплекс матиме вигляд тризуба – дві стели слугуватимуть боковими елементами, посередині планують встановити шпиль. Всередині на стелах викарбують імена загиблих у боротьбі з рашистами героїв-бердичівлян, зовні облаштують інтерактивні екрани з фото та інформацією про кожного з захисників. Лицьовий бік шпилю планують прикрасити Гербом України, на зворотному – облаштувати дзвін як символ Пам’яті й Миру. Пам’ятний комплекс буде встановлено на місці обеліска перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною – на початку бульвару Лонського біля 1-ї гімназії. Сам обеліск демонтують і перенесуть.

Щодо решти розглянутих ескізів, то усі вони являли собою реконструкцію квартир чи частин житлових будинків під кафе, торговельні заклади, офісні приміщення.

Так на салон-магазин має перетворитися квартира, розташована на пл. Соборній, 22/1 (поряд із «Філіжанкою»). Іншого зовнішнього вигляду набуде Sharikava на Європейській, 32/1: саме кафе залишиться на першому поверсі, а ось на другому (у колишній квартирі) розташують приміщення для персоналу. Частина житлового будинку, що на Грецькій (колишня Луппова), стане магазином продовольчих товарів, а квартиру у будинку, що на Чорновола, 8б, мають реконструювати під офісні приміщення.

Останні новини