Задля уникнення фінансової напруги у міській лікарні мають оптимізувати трудовий процес

263760215_627317441949553_5265572302390222934_n

Задля попередження виникнення різного роду чуток та неправдивої інформації щодо роботи Бердичівської міської лікарні у найближчі місяці відділ охорони здоров’я Бердичівської міської ради повідомляє:

• з метою уникнення фінансової напруги у КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради до кінця 2024 року та на початку 2025 року необхідно провести оптимізацію трудового процесу.

Оптимізація — це не завжди скорочення, це раціональне використання тих ресурсів, які є. Адже в лікарні існують відділення, де навантаження досить високе (хірургічне відділення, відділення екстреної медичної допомоги, відділення інтенсивної терапії тощо). У той самий час існують відділення з невеликим навантаженням, але з залученням чималого людського ресурсу. Оскільки на базі лікарні створюється реабілітаційне відділення, деяким працівникам під час оптимізації буде запропоновано роботу у даному відділенні. Що стосується структурних підрозділів, які не навантажені (мова йде про багаторічну тенденцію, а не про час війни), то там дійсно буде проводитися оптимізація.

Починаючи з лютого місяця, працює комісія у складі спеціалістів з кадрових, економічних питань, заступника директора лікарні, медичного директора, завідувачів відділень КНП «Бердичівська міська лікарня» з вирішення питання оптимізації праці на законодавчих підставах.

У першу чергу, заплановано скорочення та оптимізацію персоналу, який безпосередньо не залучений до лікувального процесу. Тобто, це адміністративно-господарчий, технічний, молодший персонал (санітарки), бухгалтерсько-економічна служба.

Увага! Скорочення персоналу не буде стосуватися лікарів, тому на здоров’ї пацієнтів це не відобразиться жодним чином. Лікарям буде нагадано про безпосередню відповідальність з надання якісних послуг пацієнтам з врахуванням навантаження в роботі. І лише тоді буде зроблено висновки щодо оптимізації лікарської діяльності.

Станом на 23 лютого неможливо точно зазначити кількість людей, які підпадуть під скорочення чи тих, кого, у зв’язку з відсутністю навантаження в роботі, буде переведено на 0,5 ставки – це буде відомо, коли відпрацює комісія. Вивчатимуться та братимуться до уваги різні чинники: кваліфікація, досвід роботи, безперервний стаж роботи, наявність тих чи інших пільг, соціальні показники, склад сім’ї, наявність дітей й таке інше.

Усе це впливатиме на прийняття остаточного рішення щодо кількості та складу персоналу. Таке рішення буде прийнято найближчим часом.

Відділ охорони здоров’я Бердичівської міської ради