Керівники медичної галузі громади відзвітували про роботу, здійснену у 2023 році

DSC_0017

Про те, як у 2023 році спрацювали очолювані ними підприємства, відзвітували директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Костянтин Гінгуляк та директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Хорошун. Участь у заході взяли міський голова Сергій Орлюк, начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, заступниця міського голови Олена Петрівська, депутатка Житомирської обласної ради Алла Мусевич, секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда.

Протягом минулого року КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради переорієнтувалося на надання медичної допомоги в умовах воєнного стану, інформував присутніх Костянтин Гінгуляк. Зокрема, з метою збільшення можливостей надання допомоги травмованим та пораненим, а також у зв’язку з різким зменшенням хворих на COVID, було проведено перепрофілювання ліжок. Ще на початку вторгнення, доповів керівник лікарні, були облаштовані приміщення під операційну та післяопераційну палати. Функціонує автономне джерело енергопостачання, кисневі станції, наявний модуль доступу до мережі інтернет Starlink. За рахунок закупівель та отримання гуманітарної допомоги створено запаси медикаментів, витратних та перев’язувальних матеріалів.

Костянтин Гінгуляк зупинився на основних показниках діяльності лікарні, озвучив структуру дохідної та видаткової частин. Окрім того, окремо окреслив виклики на 2024-й рік та основні завдання, що стоять перед колективом підприємства. Щодо останнього, то це:

• Збільшення надання медичних послуг шляхом підписання нових пакетів із НСЗУ;
  • Залучення висококваліфікованих спеціалістів задля розширення спектру медичних послуг;
  • Проведення детального аналізу структури міської лікарні на предмет можливого об’єднання та оптимізації кадрів;
  • Контроль за основним статтями витрат;
  • Формування позитивного іміджу лікарні.

Надання населенню доступної, своєчасної, якісної та ефективної первинної медико-санітарної допомоги, взаємодія з закладами охорони здоров’я, що надають вторинну, третинну та екстрену медичну допомогу в інтересах збереження та зміцнення здоров’я населення – таким є основне завдання, що стоїть перед Центром надання медико-санітарної допомоги, нагадала присутнім директорка ЦПМСД Наталія Хорошун. Згідно закону, продовжила, Центр має забезпечити пацієнтам загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкозу крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, ЕКГ, вимірювання ваги та зросту. До цього списку також входять: швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити, тестування на антиген SARS-COV-2, електрокардіографія, пікфлуометрія, отоскопія, офтальмоскопія, забір матеріалу для лабораторного обстеження, безкоштовна вакцинація.

Як і Костянтин Гінгуляк, Наталія Хорошун відзвітувала про основні минулорічні показники діяльності ЦПМСД та озвучила завдання на 2024-й рік (ознайомитися з обома звітами можна нижче).

Про роботу медиків у громаді мають бути максимально проінформовані, наголосив по завершенні звітування Сергій Орлюк. Лікарня володіє потенціалом як кадровим, так і технічним, і люди повинні про це знати. Зокрема, про те, що у закладі можна отримати широкий спектр медичних послуг – причому, на відміну від приватників, безкоштовно. Інший напрямок, на який вчергове звернув увагу міський голова, – участь у проєктах і написання грантів. Не розраховувати виключно на допомогу з бюджету та на керівництво. Цілком можливо, що той чи інший проєкт якраз і сприятиме успішній реалізації визначених лікарнею та ЦПМСД завдань.