Бердичів

міська рада

«Небесна Сотня воїнів Христа… у вічність із Майдану відлетіла»: в «М-Формації» вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

DSC_0091

«… Небесна Сотня воїнів святих

І душу, й тіло склали за Свободу,

За розбрат нації взяли на себе гріх,

Освячені любов’ю до народу…»

У молодіжно-волонтерському центрі «М-Формація» вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні – тих, хто під час Революції Гідності віддали життя, аби Україна стала країною демократії, свободи та закону. Нині нерідко чути, що коктейль Євромайдану, вибухнувши, влучив у тіло нації, тим самим спопеливши у ній все, що розділяло, й очистивши українців…

Заявити «Ні» брехливій та підступній владі, яка намітила, було, повернути волелюбний народ до смертельних обіймів «старшого брата»… Піти проти снайперів та «беркутні» з саморобом у руках… Будучи важко пораненим, з останніх сил відтягувати у більш-менш безпечне місце ураженого снайперською кулею побратима… За оцінкою фахівців, Революція Гідності стала наймасовійшою, найтривалішою та однією з найтрагічніших протестних акцій, відомих людству. Тоді, 10 років тому, життя виступило проти смерті, свобода – проти рабства, велич та сила духу – проти слабкодухості.

Спалахнувши з небаченою потужністю, вибуховий коктейль гніву вільних та гідних, оновив всю Україну. Багатомільйонна держава кардинально змінила курс руху, можновладці-свавільники повтікали до ростовів і москов.

Лишень 107 самовідданих патріотів так і не піднялися зі столичної бруківки. Залишивши по собі світлу пам’ять та приклад мужності й жертовності. Через 10 років із такою самою мужністю та відвагою, такими само незламними й до кінця відданими військовому і громадянському обов’язку йдуть у битву з окупантом українські Сили оборони.

«Братську» маску скинуто, на мерзенній рашистській фізіономії – оскал істоти, котра бажає лише смерті. Та українцям не звикати ставити на місце тих, хто прагне винищити їх та їхню країну, нагадують в «М-Формації»: вдячні за свободу Небесній Сотні, вони неодмінно переможуть!