Особливостям надання соціальних послуг різним категоріям населення присвячено триденний тренінг, в якому беруть участь соціальні психологи, представники соціальних служб, а також психологи закладів дошкільної та загальної середньої освіти бердичівської громади.
Тренінг проводиться у рамках проєкту «Спільно», що впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій на чолі з Української мережею за права дитини. Систему знань, умінь та навичок щодо надання соціальних послуг учасники тренінгу формуватимуть під керівництвом тренерки Любові Солодухіної – залученої експертки ГО «Соціальна синергія» з питань захисту прав дітей та соціальної підтримки сімей. Плідної роботи присутнім побажав міський голова Сергій Орлюк, який долучився до тренінгу.
Перед слухачами поставлено низку завдань, виконавши які, ті отримають необхідні знання й навички щодо здійснення соціальної роботи у громаді, направленої на підтримку сімей із дітьми в умовах воєнних дій, із застосуванням методології кейс-менеджменту. Що, з-поміж іншого, мають виконати на тренінгу?
- Засвоїти поняття забезпечення найкращих інтересів дитини та його основних компонентів;
- Розкрити роль турботливого сімейного оточення для розвитку дитини;
- Розглянути теоретичні та практичні основи кейс-менеджменту, включаючи перенаправлення;
- Засвоїти основні етапи, процедури та алгоритми міжвідомчої взаємодії;
- Розвинути професійні компетенції та навички роботи у команді.
Протягом часу, що триватиме тренінг, Любов Солодухіна проведе низку сесій, під час яких учасники ознайомлюватимуться з презентаціями, влаштовуватимуть мозкові штурми, працюватимуть у групах, проходитимуть різного роду вправи.
Так, зокрема, передбачено наступні теми сесій:
- Дитина у центрі уваги. Врахування думки дитини в процесі прийняття важливих рішень;
- Важливість формування прив’язаності дитини до значущого дорослого, наслідки її порушення;
- Сім’я як соціальний феномен. Фактори вразливості сім’ї;
- Сучасна соціальна робота в Україні, її складові;
- Теоретичні та практичні основи кейс-менеджменту;
- Кризове та екстрене втручання, протидія домашньому насильству;
- Соціальний супровід сімей з дітьми;
- Соціальне партнерство
- Інше.
На завершення тренінгу буде підбито підсумки, учасники поділяться враженнями, проаналізують, наскільки їхні очікування від триденних занять потрапили у відповідність з отриманими результатами.
Один відгук
А як звати , цю чарівну дівчину в білій сорочці? 🤤