Бердичів

міська рада

Очільники козятинської громади побували у Бердичеві з метою обміну досвідом

DSC_0001-3

Міський голова Сергій Орлюк зустрівся з очільниками козятинської громади – Козятинським міським головою Тетяною Єрмолаєвою, заступником міського голови Павлом Холковським, секретаркою міської ради Іриною Репало та депутаткою міської ради Наталією Щербатюк.

Мету візиту Тетяна Єрмолаєва окреслила просто: по-перше, Бердичів та Козятин – сусіди, а добрий сусід в Україні здавна був на особливому рахунку. По-друге, обмін досвідом: переймаючи найкраще, створюєш підґрунтя для успішного розвитку громади.

З-поміж іншого, гості акцентували увагу на двох кейсах Бердичева – сфері соціальних послуг та на будівництві й діяльності міського плавального басейну. Сфера соціальних послуг у Козятині – це те, що однозначно потребує розширення, не приховує Тетяна Єрмолаєва, і мова тут ідеться, здебільшого, про людей з інвалідністю. Зараз місцева влада, зазначила, знаходиться на тому етапі, коли потрібно вийти на спільноти цієї категорії населення та визначити, наскільки вони охоплені соціальними послугами – діти та дорослі особи з інвалідністю. Головний меседж – що у громаді можуть зробити для того, аби особи з інвалідністю не почували себе забутими.

Своїми напрацюваннями поділилися заступниця міського голови Олена Петрівська, а також керівниці управління сім’ї та соціального захисту населення, Центру надання соціальних послуг та Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Розповіли про структуру установ, про те, як розвиваються та співпрацюють з громадськими активістами, котрі опікуються особами з інвалідністю.

Щодо басейну, то у Козятині, зі слів міського голови, розташований він у не надто вдалому місці. Ба більше, споруді вже перевалило за півсторіччя і знаходиться вона у плачевному стані – вода і час зробили свою справу. Постає питання: оновлювати те, що є, чи будувати з нуля?.. Тетяна Єрмолаєва більш схильна до другого варіанту. Сучасні технології дозволяють прорахувати не лише витрати, а й усі параметри нової споруди. Її Козятинський міський голова бачить у новому місці і не просто «басейном», а комплексом із відповідною інфраструктурою – чи то оздоровчою, чи то реабілітаційною, чи то спортивною, а можливо, два чи три в одному. Тож досвід бердичівлян, котрі недавно запустили в експлуатацію оновлений басейн, буде не зайвим.

Завершивши спілкування, гості вирушили на згадані об’єкти, аби на власні очі побачити, як ті працюють і що корисного у цьому плані можна перейняти у сусідів.