Діяльність робочих груп “Прозорість та Підзвітність” на Житомирщині спрямована на зміну відношення громад, а також бюджетних установ до проведення закупівель за бюджетний кошт під час війни. Головне завдання – запобігти проведенню тендерів, нагальна необхідність яких є неочевидною.
Наразі затверджено склад робочих груп створили у Житомирській, Коростенській, Звягельській та Бердичівській РВА. До їх роботи долучилися представники правоохоронних органів на місцях. Про це інформують у Житомирській ОВА.
Зокрема робочою групою «Прозорість та Підзвітність» при Житомирській обласній військовій адміністрації запроваджено прийом повідомлень про можливе нецільове використання бюджетних коштів в умовах воєнного стану.
Відповідну інформацію ви можете надсилати на електронну адресу: prozorist@apoda.zht.gov.ua для аналізу членами робочої групи «Прозорість та підзвітність» й вжиття необхідних заходів у разі виникнення такої потреби.
Також Житомирську обласну військову (державну) адміністрацію підключено до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Цей крок є частиною стратегії боротьби з корупцією в Україні та впровадження політики прозорості і доброчесності в діяльності державних інституцій, передбаченої Законом України „Про запобігання корупції” та Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки.
Єдиний портал – це онлайн-платформа, яка дозволяє працівникам організацій анонімно повідомляти про факти корупції у її внутрішньому середовищі.
Будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, може повідомити про це на Порталі за посиланням https://whistleblowers.nazk.gov.ua.
Законодавство не містить будь-яких обмежень з цього питання. Однак не кожен може набути статус викривача.
За інформацією Житомирської ОВА