Бердичів

міська рада

Ситуацію з заборгованістю з заробітної плати працівникам «Прогресу» розбирали на засіданні профільної міської комісії

DSC_0003-1

Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної сплати податків і зборів до бюджету громади та погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат: у Бердичівській міській раді відбулися засідання профільних комісій та робочих груп. Участь у них взяв міський голова Сергій Орлюк.

Зокрема, темою засідання міської комісії з погашення заборгованості з зарплати та інших соціальних виплат стала ситуація з виплатою заробітної плати на АТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес». За інформацією, озвученою Сергієм Орлюком з посиланням на дані від товариства, станом на 01.01.2024 р на заводі рахується 489 працівників, борг із зарплати перед 462 працівниками становить понад 18,9 млн. грн. У січні цього року було погашено 4,3 млн. грн., і заборгованість становила 14,6 млн. грн.

Як повідомив запрошений на засідання комісії голова правління «Прогресу» Юрій Маркевич, згідно припису Державної служби з питань праці від 10.07.2023 р було розроблено графік погашення боргу. Станом на 10.01.2024 р, інформував, заборгованість за приписом у сумі 16,3 млн. грн. погасили повністю.

Низка договорів на 2024 рік перебуває на стадії підписання, є укладені контракти, водночас збут продукції характеризується як низький. 20,0 млн. грн. заборгували «прогресівцям» замовники, через що ведеться позовна діяльність.

Кошти, що надходять від реалізації продукції, інформував також Юрій Маркевич, розподіляються наступним чином:

  • 55% – заробітна плата;
  • 30 % – закупівля матеріалів та комплектуючих;
  • 15 % – енергоресурси та інше.

Недозавантаження виробничих потужностей на заводі є критичним. Тому адміністрація «Прогресу» звертається до держави з метою отримання замовлень на виготовлення продукції з метою подальшого погашення боргів. За відсутності графіка фінансування підприємства воно не може надати, відповідно, графік погашення заборгованості з заробітної плати.

Члени комісії рекомендували керівництву товариства шукати замовників на виготовлення та збут продукції та забезпечити зменшення суми боргу. За можливості, адміністрація має надати графік погашення заборгованості.

Останні новини