Бердичів

міська рада

Торгівля первоцвітами карається штрафом від 340 грн до 3655 грн – муніципальна інспекція

первоцвіт

Усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин) занесені до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени тощо. Про це нагадує муніципальна інспекція виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

Переважна кількість рослин, що продаються по всій території України з грудня по квітень, знищені в місцях зростання у карпатських  горах і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами і везуть разом з ними щоб продовжити термін зберігання букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.

Торгівля ранньоквітучими весняними рослинами заборонена! Підсніжники та інші весняні квіти знаходяться на межі зникнення і охороняються Червоною книгою України. Попереджаємо, що торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції, Державною екологічною інспекцією та муніципальною інспекцією виконавчого комітету Бердичівської міської ради і карається штрафом від 340 грн до 3655 грн.

Будьте свідомими та відповідальними! Не купуйте первоцвіти! Не підтримуйте незаконну торгівлю!

Муніципальна інспекція виконавчого комітету Бердичівської міської ради