Бердичів

міська рада

24 лютого у Бердичеві: вірити, бути єдиними, сильними та невтомними!

1-18

Це було, наче вчора: звістки про бомбардування українських міст, тривожні дзвінки одне одному, намагання зрозуміти, що буде через хвилину, через кілька годин, завтра, у майбутньому. Мабуть, єдине, що було точно зрозуміло два роки тому – 24 лютого 2022-го – що це війна. Яка принесе з собою смерті, біль, страждання, важкі випробування.

Але Україна не здалася тоді, не здається вона й через два роки від початку повномасштабних бойових дій. Українці спроможні протистояти ворогу, якого більше в рази, зброї в якого більше в рази. Жодному з тих, хто спробує зазіхнути на життя української держави, не вдасться змусити її народ віддати свою Волю, свою Свободу. З ним бо його армія, рівних якій немає у всьому світі.

Про все це говорили на зібранні з нагоди 2-ї річниці початку повномасштабної агресії в Україні, що відбулося біля Меморіалу «Слава Героям України!».

Маємо згадати кожного українського Воїна, який віддав життя за незалежність своєї Батьківщини, кожного мирного українця й українку, знищених рашистами, закликав присутніх міський голова Сергій Орлюк. Маємо згадати Бучу, Ірпінь, Бахмут, Маріуполь, Авдіївку, решту міст і сіл, зруйнованих та понівечених війною. Воздати шану кожному, хто у невимовно важких умовах фронту стримує російську навалу. Об’єднатися у спільній справі з наближення Перемоги та у спільній молитві. Задля того, аби вистояла, перемогла та стала квітучою й успішною Україна.

До підніжжя Меморіалу поклали живі квіти – Сергій Орлюк, секретар міської ради Богдан Коляда, перший заступник начальниці Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, адміністратор для вірних УГКЦ м. Бердичева протоієрей Іван Цихуляк, члени родин загиблих Героїв.

24 лютого у Бердичеві відбудеться низка тематичних заходів. О 13:00 у Музеї історії міста свої фотороботи презентуватиме Олександр Дідовець – військовий 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича, член Національної Спілки фотохудожників України.

О 17:00 у Верхньому храмі Всеукраїнського Санктуарія Матері Божої Святого Скапулярія буде звершено молитву, яку транслюватимуть на весь світ. Отці-кармеліти запрошують усіх охочих долучитися до мільйонів людей та помолитися за закінчення війни, за справедливий мир, за те, аби Захисники і Захисниці України повернулися додому живими й неушкодженими.