Бердичів

міська рада

Сплата боргів населенням – запорука успішного проходження опалювального сезону – КП “Бердичівтеплоенерго”

БТЕ_офіс-1

Шановні споживачі!

З початку повномасштабної агресії росії значна увага центральних органів влади була приділена забезпеченню економічної стабільності громадян України. Було прийнято низку нормативно-правових актів, одні з яких забезпечили можливість місцевим органам влади та підприємствам не підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги (ЗУ «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» №2479-IX від 29.07.2022 року), інші пом’якшили умови оплати спожитих комунальних послуг у важких фінансово-економічних реаліях.

КП «Бердичівтеплоенерго» щиро вдячний більшості споживачів, які вчасно та повністю розраховувались за спожиті послуги з постачання теплової енергії.

У свою чергу органи, центральної влади, зважаючи на дефіцит державного бюджету, не змогли на даний час виконати взяті на себе зобов’язання і погасити заборгованість з різниці в тарифах перед підприємством, що спричинило ріст заборгованості за спожитий газ та електричну енергію.

Ускладнилася ситуація в жовтні 2023 року, коли були внесені зміни в ПКМУ від 19.07.2022р. №812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам», відповідно до яких всі кошти від споживачів спрямовуються на рахунки підприємства відкриті у органах Казначейства. 65% від цих коштів надходжень автоматично спрямовуються на рахунки ГК «Нафтогаз Трейдинг», а залишок від надходжень у визначеному порядку має спрямовуватись на оплату заробітної плати та податків, спожитої електроенергії, послуг з розподілу газу та електроенергії, послуг з водопостачання, матеріалів і запасних частин для безперебійного проходження опалювального сезону.

Об’єктивно через невідповідність економічно обґрунтованих тарифів і тарифів, що фактично застосовуються для нарахування плати за спожиті послуги для населення, затримку у погашенні з державного бюджету різниці в тарифах, підприємству не вистачає цих коштів для розрахунків за всіма своїми зобов’язаннями. Це, в свою чергу, ставить під загрозу проходження цього опалювального сезону та початок наступного через загрозу відключення підприємства від газо- та електропостачання, накладання арешту на рахунки підприємства.

Єдиним доступним ресурсом є заборгованість споживачів.

КП «Бердичівтеплоенерго» звертається до всіх споживачів, в яких виникла заборгованість з проханням вжити всіх можливостей для її погашення та вкотре висловлює подяку споживачам, які вчасно і в повній мірі оплачують спожиті послуги.

КП «Бердичівтеплоенерго»

Останні новини