Бердичів

міська рада

Бердичів вшановує безсмертного Кобзаря (ФОТО)

DSC_0056-1

Біля пам’ятника Тарасу Шевченку бердичівляни відзначили 210-ту річницю з дня народження Кобзаря: участь в урочистому зібранні, організованому Центром позашкілля ім. Разумкова, взяли міський голова Сергій Орлюк, перший заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, заступник голови районної ради Володимир Діхтяр, представники галузей освіти та культури, громадськість міста.

У час великих потрясінь, що принесла до України війна з рашизмом, констатували на зібранні, Кобзареве слово – величне, полум’яне, повне любові до своєї Батьківщини – звучить як пророцтво. Воно надихає патріотів української держави на рішучу боротьбу з ворогом.

Поезія Тараса Шевченка – одна з найважливіших і невмирущих складових духовного єства української нації, зазначили учасники зібрання. Її не лише вивчають – нею живуть, у ній черпають силу, надію, натхнення, завзятість.  

Ще близько двохсот років тому Шевченко у весь голос заявляв про те, що Україна – це воля, незалежність, що Україна – то потужна українська нація нескорених, нагадав у своєму виступі Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Заявляв про те, звідки нависає смертельна загроза. Не чули. Не чули ні у часи самого Шевченка, ні через роки й епохи. Залишалися сліпими й глухими у часи здобуття Україною незалежності і навіть тоді, коли її землею почала гібридно розповзатися війна.

Життя змусило зробити правильні висновки з Кобзаревого слова, констатує Сергій Орлюк. Висновки ці – однозначні: українці є сильною нацією тоді, коли єдині, і тоді, коли чітко знають, хто вони. Встати з колін… Нині народ України встав у повний зріст. Захищаючи свою державу і право на життя, цей народ чує Шевченка і дихає з ним одним повітрям. Зі словами Кобзаря він іде до Перемоги.  

Останні новини