Бердичів

міська рада

Вітання з Днем добровольців приймали бійці ДФТГ «БЕРДОС»

DSC_0010-1

Днями Україна вшановувала своїх добровольців – тих, хто у 2014-му та з розгортанням повномасштабної агресії росіян за покликом душі взяли до рук зброю й вирушили захищати Батьківщину.

Одним із перших добровольчих формувань, що утворилися у Бердичеві з початком великої війни, стало добровольче формування територіальної громади «БЕРДОС», очолюване Віталієм Верещаком і створене за ініціативи міського голови Сергія Орлюка.

Почали з того, що охороняли бомбосховища і проходили бойовий вишкіл на навчаннях: щовихідних особовий склад ДФТГ виїжджав на полігон. Поступово перейшли до того, що більш щільно взялися за вогневу підготовку. Займалися тактичною медициною, вихолощенням зброї тощо. Окрему увагу приділяли відпрацюванню вмінь та навичок із зачисток й оборони територій.

Не так давно «БЕРДОС» отримав нове бойове завдання: на бійців покладалася оборона району від ударів безпілотників. Щоденно на бойове чергування вирушають дві мобільні вогневі групи формування: їхня задача – тримати небо над Бердичівщиною і не давати «Шахедам» нести небезпеку до інших областей.  

Завдяки підтримці міської влади, громади та спонсорів «БЕРДОС» оснащений усім, що потрібно для ефективного виконання завдань, констатував Віталій Верещак.

З Грамотами, Подяками та подарунками прийшли привітати бердичівських добровольців міський голова Сергій Орлюк, начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, керівники районної ради, а також представники 115-ї окремої бригади Сил ТРО ЗСУ та 139-го окремого батальйону ТРО.  

Тоді, на початку великої війни, мало все відбуватися дуже швидко, пригадує Сергій Орлюк, і формування Віталія Верещака утворилося одним із найперших. У ньому зібралися чоловіки й жінки різного віку, різного статусу й різних професій. З одним єдиним бажанням на всіх – не дати рашистам ступити на бердичівську землю. «БЕРДОС» складається суто з добровольців: у кожного є робота чи домашнє господарство, але кожен знаходить можливість виконати поставлені завдання у складі формування. За службу у ДФТГ вони не отримують зарплату, все тримається на їхній відданості справі та підтримці влади, громади і небайдужих людей. Такі, як бійці «БЕРДОСу», слугують додатковим щитом і мечем для України, резюмував Сергій Орлюк. Їхня вірна, віддана й професійна служба, сподівається, пришвидшить перемогу України над рашизмом.

Останні новини