Бердичів

міська рада

Оголошення про проведення громадського обговорення щодо зміни назв вулиць та провулків у м. Бердичеві

659e93eb60a3f__нв

Бердичівська міська територіальна громада в продовження процесу декомунізації та дерусифікації, тобто позбавлення об’єктів топоніміки громади від ідеологічних кліше та міфів російської імперської спадщини, з метою приведення назв вулиць та провулків у відповідність до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.05.2016 №140 «Про перейменування топонімічних об’єктів та демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків у Житомирській області», повідомляє про початок проведення громадського обговорення щодо остаточного визначення назв вулиць та провулків у місті Бердичеві.

Бердичівська міська рада Житомирської області пропонує бердичівлянам долучитися до громадського обговорення і визначитись із назвами вулиць та провулків, які мають розбіжності у назвах. Причиною даної розбіжності стало паралельне прийняття розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.05.2016 №140 «Про перейменування топонімічних об’єктів та демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків у Житомирській області» (далі – Розпорядження №140) та рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 №152 «Про перейменування вулиць та провулків м. Бердичева» (далі – Рішення №152), згідно з якими одні й ті самі вулиці мають різні назви. Для усунення таких розбіжностей громаді пропонується визначитись із наступними назвами об’єктів топоніміки:

 НАЗВА ВУЛИЦІЗАПРОПОНОВАНІ КОМІСІЄЮ НАЗВИ ДЛЯ ВИНЕСЕННЯ НА ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
ВУЛ. ДАНИЛІВСЬКА (КОЛИШНЯ ВУЛИЦЯ ФРУНЗЕ)1. ВУЛ. ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ №140) 2. ВУЛ. ДАНИЛІВСЬКА (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РІШЕННЯ №152)
ВУЛ. ЗОРЯНА (КОЛИШНЯ ВУЛИЦЯ КІМа)1. ВУЛ. ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ №140) 2. ВУЛ. ЗОРЯНА (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РІШЕННЯ №152)
ВУЛ. І ПРОВ. ВАТУТІНА1. ВУЛ. І ПРОВ. ІВАНА СІРКА 2. ВУЛ. І ПРОВ. ТЕОДОСІЯ МОВЧАНІВСЬКОГО 3. ВУЛ. І ПРОВ. МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ №140)
ВУЛ. ДЖОЗЕФА КОНРАДА ВУЛ. ЛІЛІЇ КАРАСТОЯНОВОЇ (ПОДІЛЕНА НА ДВІ)1. ВУЛ. ГЕТЬМАНА МАЗЕПИ (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ №140) 2. ВУЛ. ДЖОЗЕФА КОНРАДА (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РІШЕННЯ №152)
ВУЛ. МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО (КОЛИШНЯ ВУЛ. КАРЛА МАРКСА)1. ВУЛ. РІЗДВ’ЯНА (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ №140) 2. ВУЛ. МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО (НАЗВА ВІДПОВІДНО ДО РІШЕННЯ №152)

Громадське обговорення відбувається, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» і триватиме з 26.03.2024 до 26.05.2024.

Підсумки громадського обговорення щодо перейменування вищезгаданих об’єктів будуть оприлюднені протягом 10 (десяти) робочих днів після завершення його проведення у розділі «Громадські обговорення» інтернет порталу Бердичівської міської ради.

Просимо мешканців Бердичівської міської територіальної громади активно брати участь у обговоренні та протягом строку обговорення надавати пропозиції у паперовому вигляді організатору громадського обговорення – Бердичівській міській раді Житомирської області за адресою: 13301, Житомирська обл., м. Бердичів, пл. Центральна, 1 (ЦНАП, робоче місце №14), або, заповнивши відповідну форму на інтернет-порталі Бердичівської міської ради Житомирської області у розділі «Громадські обговорення», або за посиланням https://forms.gle/8L7X9TmkqoUEdWEs9 .

Останні новини