Сергій Орлюк взяв участь у відкритті першого в Україні Почесного Консульства Естонської Республіки

1-1

У Житомирі відкрили перше в Україні Почесне Консульство Естонської Республіки. Очолить його активний учасник двосторонніх контактів Микола Сиченко. Разом з очільником Естонського парламенту Лаурі Хуссаром, Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Аннелі Кольк, начальником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком участь у відкритті взяв Бердичівський міський голова Сергій Орлюк.

Із самого початку широкомасштабної агресії росії Естонія виступила у числі держав, що надавали й надають нині величезну підтримку Україні, зазначає Віталій Бунечко, що свідчить про те, що країни мають спільні цінності – свобода, демократія, суверенітет. Відкриття консульства, переконані обидві сторони, слугуватиме черговим кроком у поглибленні тісних взаємовідносин.

У рамках співпраці між областю та її естонськими партнерами присутні на відкритті обговорили етапи подальшої реалізації запланованих спільних проєктів. У числі пріоритетних визначено реконструкцію частини приміщення Бердичівської міської лікарні під реабілітаційне відділення.

Загалом Житомирщина та Естонія мають намір працювати за багатьма напрямками: від реконструкції укриття в обласному Центрі дитячої реабілітації і забезпечення ґаджетами педагогів та дітей-переселенців до реконструкції автодорожнього шляхопроводу на Київському шосе і продовження та розширення злітно-посадкової смуги аеродрому у Житомирі.

На думку Сергія Орлюка, надважливим етапом подальшого партнерства може стати навчання фахівцями з Естонії представників громад Житомирщини підготовці документації та проєктів із залучення грантових коштів. Таким чином, зазначає міський голова, і бердичівська громада, і, загалом, область можуть отримати потужний поштовх для успішного подальшого розвитку.