25 років тому загинув В’ячеслав Чорновіл. У Бердичеві поклали квіти до меморіальної дошки Герою України.

Дизайн-без-названия-2024-03-25T143909.302

Він непохитно вірив, що «Україна розпочинається з тебе»… Україна, за яку заприсягся боротися все життя ще під час випускного вечора в університеті. Україна, за яку витримав 83 допити. Яка, за його переконанням, програла на президентських виборах у 1991-му. Україна, над якою (він написав це за два роки до смерті, у 1997-му) «нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, що тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу»…

25 років тому в автомобільній аварії за нез’ясованих обставин загинув В’ячеслав Чорновіл – громадський та політичний діяч, журналіст, народний депутат України, один із лідерів вітчизняного правозахисного руху, Герой України. Існує чимало думок з приводу того, що 25 березня на бориспільській трасі сталося політичне вбивство. У день поховання попрощатися з одним зі знакових символів української незалежності прийшло близько 200,0 тис. людей.

У Бердичеві на знак живої пам’яті про В’ячеслава Чорновола квіти до його меморіальної дошки поклали міський голова Сергій Орлюк та 1-й заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко.