Бердичів

міська рада

Благодійний фестиваль духової музики відбувся у Бердичеві. На підтримку ЗСУ зібрали 13 450 грн.

изображение_viber_2024-04-26_21-02-32-347-1

Все було, як у тому вірші:

«Відкрилася з повагою завіса,

Прожектори зі світлом заграють…

Зібралось люду із усього міста,

Щоб упіймати ноти суть…»

Насолодитися неповторним переплетінням звуків труб, тромбонів, саксофонів, валторн й решти того, чим виблискують та наповнюють духові оркестри, зібралися у Театрі на Європейській поціновувачі духової музики. Зібралися, аби поринути у музику, а разом із тим – віддати шану славним Захисникам і Захисницям України, котрі, боронячи Батьківщину від ворога у пеклі війни, дають можливість людям в ошатній залі зігріти серця мистецтвом.

Бердичівська музична школа влаштувала у місті перший Благодійний фестиваль духової музики. Кожна добра справа має свого ініціатора, натхненника та рушійну силу. У даному випадку, розповідає директорка школи Інна Бузі, з ідеєю зібрати на одній сцені духові колективи Бердичева до неї звернулися керівник дитячого духового оркестру Микола Горай та завідувачка відділом духових та ударних інструментів Зоя Грицанюк. Залишалося зрушити ідею з місця та оформити все це у мистецьке дійство.

Головними дійовими особами фесту виступили три творчі колективи:

  • Духовий оркестр Бердичівської музичної школи (керівник –  Микола Горай);
  • Муніципальний естрадно-духовий оркестр МПК ім. Шабельника (керівник – Заслужений працівник культури України Анатолій Тетьоркін);
  • Військовий духовий оркестр 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича (керівник – Руслан Крижанівський).

Що можна очікувати, коли творчі особистості й колективи виходять до глядача з кращим, що є в їхньому репертуарі? Можна очікувати, що на сцені з’явиться мультяшний Алладін, на зміну якому прийде жартівлива «Ти до мене не ходи…». Змусять щемити серце неповторна «Черемшина» та ніч, намальована Маестро Мирославом Скориком. Ви побуваєте у Нью-Йорку та проробите пекучий шлях разом із «Караваном». Відчуєте, що в вас – справжня козацька кров та встанете, аплодуючи «Українській армії». Посміхнетеся та замислитеся разом із Тетяною Атаман, Наталією Чернюк, Вікторією Маліновською, Ігорем Недашківським та Володимиром Нікітіним. Обов’язково закохаєтеся у саксофон, на якому просто неймовірні пасажі виробляє учасник Всесвітнього конкурсу ім. А. Сакса у Бельгії, ст. викладач Рівненського Державного гуманітарного університету Тарас Пастушок. А у фіналі відчуєте істинне піднесення, споглядаючи на зведений оркестр у складі всіх трьох колективів.

І що не менш важливо – долучитеся до благодійного збору на підтримку ЗСУ. За інформацією Інни Бузі, на фестивалі було зібрано 13 450 грн.

Останні новини