Бердичів

міська рада

Відбулося засідання Ради безбар’єрності при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради

1-38

Раду безбар’єрності при виконавчому комітеті міської ради, нагадаємо, було утворено як консультативно-дорадчий орган, згідно розпорядження міського голови Сергія Орлюка, з метою створення безбар’єрного простору на території громади. Очолила Раду заступниця міського голови Олена Петрівська, до її складу увійшли заступниця міського голови Наталія Палкіна, секретар міської ради Богдан Коляда, керівники управлінь та відділів міської ради, староста Скраглівського старостинського округу, керівники управління сім’ї та соціального захисту населення, очільники низки державних установ, голови організацій, в яких опікуються людьми з інвалідністю.

Бар’єри – це перепони, що заважають різним  людям отримувати доступ до можливостей, і, як наслідок, не дають повністю реалізувати свій потенціал. Бар’єри можуть проявлятися абсолютно по-різному, і це – не лише щось фізичне, як то відсутність пандусів, високі пороги чи тротуари тощо. Згідно Національної Стратегії безбар’єрного простору, безбар’єрність буває:

  • Фізичною;
  • Інформаційною;
  • Економічною;
  • Цифровою;
  • Освітньою;
  • Цифровою;
  • Суспільною і громадянською.

Про це інформувала присутніх голова Ради Олена Петрівська. На засіданні обговорили положення Плану заходів на поточний рік з реалізації вищезгаданої Стратегії. Про хід виконання затвердженого виконавчим комітетом Плану зі створення безбар’єрного простору у І кв. 2024 року доповіла начальниця відділу охорони здоров’я міської ради Олена Тарасова. Проблемні питання, що турбують людей з інвалідністю, та на які необхідно звернути увагу при створенні безбар’єрного простору, озвучив керівник ГО інвалідів-візочників «Стимул» Юрій Яремчук.

За результатами обговорення, на засіданні Ради вирішили доручити членам Ради розробити та надати пропозиції щодо заходів із реалізації Плану створення безбар’єрного простору на території громади. Має бути визначено шляхи та способи вирішення проблемних питань. Окрім того, мають бути розроблені рекомендації/план заходів щодо підвищення ефективності діяльності виконавчого комітету Бердичівської міської ради у контексті створення безбар’єрного простору.

Останні новини