Бердичів

міська рада

Збереження водних багатств: Житомирщина вводить нерестові обмеження

63cf0abd-4c36-472c-8493-2ba8247b2de1

З квітня 2024 року – Житомирська область вживає рішучих заходів для збереження своїх водних ресурсів. Цього року введено нерестові обмеження на риболовлю, які ґрунтуються на наукових дослідженнях та рекомендаціях авторитетних фахівців з іхтіології.

  • З 1 квітня до 9 червня 2024 року заборонено вилов водних біоресурсів у водосховищах.
  • З 1 квітня до 20 травня 2024 року заборонено вилов водних біоресурсів у річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами).

“Нерест – це критичний період для риб, коли вони розмножуються та забезпечують поповнення запасів водних біоресурсів”, – підкреслює  начальник Житомирського обласного управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України, – встановлення нерестових обмежень створює сприятливі умови для безперешкодного нересту риб, гарантуючи збереження їх чисельності для майбутніх поколінь.”

Нерестові обмеження поширюються на всю акваторію рибогосподарських водних об’єктів області, за винятком ділянок в межах населених пунктів, де дозволяється любительське рибальство відповідно до встановлених правил.

“Це важливо не лише для рибалок, але й для всієї екосистеми наших водойм”, – додає голова Житомирської обласної організації Українського товариства охорони природи, – збереження рибних ресурсів сприяє підтримці біорізноманіття та чистоти води.”

Відділ охорони водних біорссурсів “Рибоохоронний патруль” Житомирського обласного управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України буде суворо контролювати дотримання нерестових обмежень.

“Порушення нерестових обмежень тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність”, – наголошує представник “Рибоохоронного патрулю”, – ми закликаємо всіх рибалок з розумінням поставитися до цих тимчасових обмежень та співпрацювати з нами в збереженні водних багатств на сам перед Бердичівщини та Житомирщини в цілому.”

Зберігаючи водні біоресурси сьогодні, ми дбаємо про майбутнє рибальства та екосистеми наших водойм.

Додаткова інформація:

Державне агентство меліорації та рибного господарства України: https://darg.gov.ua

Правила любительського рибальства: https://ips.ligazakon.net/document/re38748

Правила промислового рибальства: https://zakon.rada.gov.ua/go/z0326-99

Відділ з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Бердичівської міської ради

Останні новини