Бердичів

міська рада

На “Посиденьках біля каганця” пізнавали тонкощі писанкарства

438108661_933805045208135_2790417598255919116_n-1

У світі, насиченому технологіями, іноді так приємно зануритися в майстерство, що передається з покоління в покоління. Одним із таких традиційних занять є писанкарство – давній український звичай, який має глибокі корені та багату символіку.

Можливість пізнати тонкощі створення великоднього символу отримали відвідувачі музейних “Посиденьок біля каганця”: майстрині, викладачі Бердичівького професійно-технічного училища №4, родини загиблих бердичівлян. Для них провела незабутній майстер-клас найвідоміша писанкарка Бердичева, майстриня з ЦПО ім. О. Разумкова Олена Сальнікова. Мисткиня розповіла про основні символи та кольори, які традиційно використовують українці при створенні писанок. А також – про їхнє сакральне значення, історію виникнення, техніки розпису, матеріали та інструменти.

Сяяли вогники свічок, писачки виводили загадкові лінії, і непомітно спливали хвилини… Затамувавши подих, кожен писав те, про що мріяв, чого бажав собі і своїм рідним. Хтось використовував патріотичні мотиви… І ось перед очима – писана краса, візерунчаста молитва…

У народі кажуть: «Доки люди будуть писанки писати, доти наш світ буде процвітати». Писанки зігрівають любов’ю і несуть промінчики добра. В них – наші мрії про щастя та злагоду в родинах, про Перемогу, мир і світле майбутнє України.

Музей історії м. Бердичева

Фото – зі сторінки Музею історії м. Бердичева у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини