Бердичів

міська рада

На честь загиблих Захисників і Захисниць України у Бердичеві висадили Троянди Пам’яті (ФОТО)

DSC_0207-1

Троянди… Символи витонченості й краси, які, втім, у випадку нападу на них дикунів, можуть добряче постояти за себе… На меморіальних просторах Бердичівщини мають цвісти троянди – на знак пам’яті про загиблих у боротьбі з рашистськими окупантами Героїв-земляків та землячок. Із такою ініціативою виступила Бердичівська районна рада, бердичівська громада підтримала цю ініціативу.

І ось Захисники й Захисниці України, котрі віддали свої життя за те, аби українська нація вільно жила на своїй, Богом даній, землі, знову зібрали усіх разом біля Меморіалу «Слава Героям!» – зібрали свої родини, керівників громади та району, військовослужбовців, священиків різних конфесій, громадських активістів та звичайних мешканців міста.   

Цими квітами у Бердичеві мали зустрічати своїх воїнів-переможців, натомість садять їх під портретами тих, хто вже ніколи не повернеться з війни живим… На думку міського голови Сергія Орлюка, настав такий момент, коли немає людини, яка не розуміє, що коїться у країні. Але ціль була й залишається одна – перемогти. Для того, аби Україна зацвіла, як та троянда, аби перестали всюди й так часто литися сльози, аби люди бачили перед собою гарне майбутнє. Головні герої Меморіалу зробили задля цього все можливе. Маємо продовжити їхню справу.

Душі тих, хто перебуває у Небесному воїнстві, безсмертні, нагадують священики. Там, біля Бога, продовжують, душі наших хлопців та дівчат бачать нас та чують наші слова, моляться за свої сім’ї, за Україну, і навколо них немає ані болю, ані сліз, ані печалі. Лише прекрасні квіти. Тож троянди біля Меморіалу можна сміливо вважати не лише квітами Пам’яті, а й квітами Життя.

Маємо пам’ятати тих, хто повернувся додому на щиті, закликають людей батьки загиблих Героїв. Маємо пам’ятати про тих живих, кого скалічила війна – хто ніколи не пройде рідною землею своїми ногами, хто не почує спів пташок і не побачить блакить неба. Маємо не лише пам’ятати, але й адаптуватися під них. Ці люди на те заслужили, як ніхто інший. Маємо пам’ятати про тих, хто нині – на лінії вогню: щиро молитися за них та всіляко, усіма силами, допомагати. А ще – жити достойно, життям, гідним подвигу Героїв новітньої України.

Наразі їх 210 – трояндових саджанців, і вони неодмінно приживуться та квітнутимуть буйним цвітом, вірять у Бердичеві. А Україна, у свою чергу, житиме вільним життям, йдучи шляхом свободи й демократії поруч із тими, хто теж обрав його. Таким є український вибір, і його відвоюємо.

Останні новини