Бердичів

міська рада

Протягом місяця відвідувачі Житомирської ОВА матимуть змогу відчути Бердичів

1-11

У Житомирській обласній військовій адміністрації розміщено виставку-презентацію Бердичівської міської територіальної громади «Berdychiv. Time to feel».

Центром композиції виступає фотокопія ікони Матері Божої Бердичівської. Саме ця ікона є однією з найбільших святинь для католиків усього світу. Фото ікони знаходиться в оточенні фотографій старого Бердичева, виконаних в техніці сепії (тонування світлин у світло-коричневий колір), що підкреслює атмосферність та неповторний колорит тодішнього міста. Перед глядачем постають знайомі і, в той самий час, незнайомі вулиці, пам’ятки історії та архітектури – ті, що збереглись до наших днів (кляштор Босих кармелітів, Свято-Миколаївський собор, будівля синагоги), і ті, що, на жаль, втрачено (водонапірна вежа, Свято-Успенський собор).

Усю цю спадщину зможемо зберегти лише тоді, якщо збережемо Україну. Особливо чітко це стало зрозуміло з початком великої війни, коли тисячі бердичівлян стали на захист рідної землі.

Фото Олександра Дідовця, Андрія Захарчука, Олега Калашнікова, Валерія Мельникова передають сьогоднішній подих міста, відображають події, пов’язані з російсько-українською війною, та символізують незламність і героїзм українського народу.

Споконвіку Бердичів був містом мультикультурним та багатонаціональним, проте – з глибинною українською душею. Про що свідчить представлений в експозиції мистецький куточок Сергія Танадайчука. Майстер народної творчості залишив по собі великий скарб, в якому поєднав мистецтво декоративного малювання та власне світобачення з сучасним філософським глибинним переосмисленням. Сергій не тільки малював, він навчав дітей, робив витинанки, ліпив з глини, писав вірші. Ще за життя митця світ побачила серія його книг з промовистою назвою «Бердичівське народне мистецтво».

Далі перед глядачем знову постає Мати Божа Бердичівська – цього разу в яскравих фарбах та в золотому обрамленні (робота Володимира Татаринцева). Матінка Божа споглядає на прекрасний кляштор Босих кармелітів, який купається у променях сонця, миру, добробуту, процвітання.

Фінальний акорд композиції – символічне зізнання у любові до Бердичева: велике серце у кольорах прапора міста, що складається з тисяч маленьких пелюсток-сердець. Наші серця для тебе, рідний Бердичеве!

До облаштування виставки долучились заклади культури та відділ культури Бердичівської міської ради.

Відділ культури Бердичівської міської ради

Останні новини