Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк зичить єврейській громаді Бердичева щасливого Песаха!

DSC_0002-3

Хаг Песах Самеах – побажання щасливого й радісного Песаха – лунало 22 квітня у кабінеті Бердичівського міського голови. Сергій Орлюк, головний рабин Бердичева Моше Талер та керівник місцевої іудейської релігійної громади Геннадій Кислюк вітали один одного з настанням світлого Песаха – центрального іудейського свята.

Увечері євреї всього світу входять в урочистий період, що присвячений звільненню їхнього народу від єгипетського рабства. Вважається, що Песах символізує собою не лише, власне, фізичне звільнення: ярмо скинули й душі людей. Оповідь про вихід із неволі передається від батьків до дітей і так – із покоління в покоління, аби кожен єврей відчув свою особисту причетність до цієї події.

Починаючи з 2014-го й особливо останні два роки, причетність до здобуття істинної волі й незалежності відчуває кожен свідомий українець, зазначає Сергій Орлюк. Прийде день, і Україна – щаслива й радісна – святкуватиме своє звільнення від смертельного зашморгу рашистської недоімперії.

А поки що міський голова від імені всієї бердичівської громади вітає земляків-євреїв із Песахом. Нехай седер буде смачним, а настрій – гарним. Нова весна, сподівається, подарує усім добрим людям мир, а з миром – нове дихання, нові емоції, нові можливості.    

Останні новини