Бердичів

міська рада

Учаснику бойових дій відмовили у пільговому проїзді. Як діяти?

Дизайн-без-названия-2024-04-04T121129.694

В Україні учасники бойових дій мають пільги на проїзд. Але періодично стається так, що їм у цій пільзі відмовляють перевізники. Безоплатний проїзд для УБД: що робити, якщо відмовили? Інформує Бердичівський РТЦК та СП.

🔹В Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу» прописано, що учасники бойових дій мають право на:

«безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, зокрема внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — також електронного квитка, який видається на безоплатній основі».

🔸Щоправда, трапляються випадки, коли учасникам бойових дій відмовляють в пільговому перевезенні. Чи законно це?

🔹Тож, якщо перевізник відмовляє в проїзді попри наявність посвідчення учасника бойових дій, потрібно:

•з’ясувати назву та контактні дані перевізника (інформація, як правило, зазначається в інформаційних матеріалах, розміщених біля водія), власне ім’я водія;

•записати номер транспортного засобу, час та маршрут поїздки;

•зберегти квиток;

•у разі звернення до суду подбати про наявність свідків відмови у безоплатному проїзді;

🔸Далі потрібно написати заяву у трьох примірниках:

•До Національної поліції;

•До Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека);

•До органу місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут.

🔹До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка.

🔸За відмову у безоплатному проїзді передбачена адміністративна відповідальність за ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

🔹Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян — тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бердичівський РТЦК та СП