Бердичів

міська рада

У Бердичеві згадали Чорнобильські події та вшанували пам’ять жертв радіаційних катастроф

DSC_0125-2

Разом зі світовою спільнотою бердичівська громада відзначає Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. 38 років минуло з моменту вибуху на ЧАЕС, та страшна аварія не припиняє давати про себе знати. Її причини й масштаби активно обговорюють науковці світу, її наслідки відчуває на собі величезна кількість пацієнтів різного віку в онкологічних відділеннях лікарень.

На зібранні з нагоди 38-х роковин Чорнобильського жахіття лунають вражаючі факти та цифри. Аварія на ЧАЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи, 11 тон ядерного палива викинуто в атмосферу, 8,5 мільйонів мирних громадян отримали значні дози опромінення у перші дні. Понад 600 тисяч ліквідаторів боролись з наслідками аварії. 81 населений пункт України став безлюдним. За оцінками незалежних експертів, 500 тисяч людей померли від радіації.

І без того сумні цифри могли би бути куди страшнішими, якби не звитяга та самовідданість ліквідаторів аварії. Аби не допустити смертельного розповзання радіації звичайні люди йшли у самісіньке пекло. Завдяки їхнім діям лихо не сягнуло космічних масштабів. Вічна дяка їм за це та вічна шана.

Бажати здоров’я… Це завжди було у традиціях українців, нагадує міський голова Сергій Орлюк. Спершу Чорнобиль, а останні роки – війна з рашистами змусили повністю оновити сенс цього побажання. Тоді, у 86-му, і сьогодні чоловіки й жінки з України рятували й рятують власну країну та весь світ. Усвідомлюючи, що кожен крок може стати останнім у земному житті. Маємо пам’ятати і не стомлюватися дякувати ліквідаторам та Захисникам України, закликає Сергій Орлюк.

Процес осмислення того, що відбулося в Чорнобилі, триває, зазначають організатори заходу. Основний масив архівних документів про аварію залишився у Москві – він досі засекречений. Зараз держава-агресор, яка ховає за сімома замками архівні документи та боїться історичної правди, тримає в окупації Запорізьку атомну електростанцію – найбільшу в Європі, та своїми діями шантажує світ новою ядерною катастрофою. Чорнобильська катастрофа 1986-го мала навчити світ робити все, щоби не допустити повторення подібних трагедій, наголошують у Бердичеві, але росія щоденно створює нові загрози, що можуть перевершити навіть ту найстрашнішу аварію.

Як і тоді, у далекому 1986-му, нові покоління наших Захисників і Захисниць – знову в обороні майбутнього.

Останні новини