Бердичів

міська рада

«Доступно!»: запущено новий сервіс для пошуку та перевірки безбар’єрних локацій

point finger on screen mobile phone closeup, person texting text message, hipster touch blue screen on smartphone light night city, girls using in hands cellphone close up, online internet

Комфортне проживання і пересування людей з інвалідністю та маломобільних груп населення — один із викликів як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні. Технологічну відповідь на нього знайшли команди Ukrainian Center for Social Data :: Український центр суспільних даних та Доступно.UA за участі ГО «ЛУН Місто».

Проєкт «Доступно!» став переможцем національного конкурсу Open Datathon reUkraine для рішень, що підвищують прозорість діяльності державних структур і запобігають корупції, який проводили за підтримки проєкту TAPAS.

Відтепер люди з інвалідністю, люди літнього віку та батьки з малими дітьми можуть знайти найближчу безбарʼєрну локацію — парк, лікарню чи ЦНАП — і перевірити її доступність у чат-ботах «Доступно!»:

 Viber — http://www.viber.com/uadostupnobot

 Telegram — https://t.me/uadostupnobot

 Також незабаром зʼявиться спеціальний шар «Доступно!» на мапі «Місто без меж», яка торік була створена командою «ЛУН Місто» за підтримки української IT-компанії ЛУН  https://misto.lun.ua/barrier-free

Команда проєкту агрегувала та очистила дані понад 5 тисяч об’єктів із різних джерел, як-то:

  • відкриті дані про доступність будівель для осіб з інвалідністю та маломобільних груп з Єдиного державного веб-порталу відкритих даних та міських порталів відкритих даних
  • реєстр Центрів надання адміністративних послуг порталу Дія
  • інформація онлайн-ресурсів місцевої влади — сайтів, кастомних Карт Google, списків укриттів тощо
  • дані мапи ГО «ЛУН Місто» про доступність об’єктів міського простору Києва, Тернополя, Вінниці, Рівного, Дніпра, Хмельницького, Чернівців.

 «Доступно!» — платформа спеціалізованих цифрових сервісів для пошуку та перевірки безбар’єрних локацій, розроблена ГО «Український центр суспільних даних» та ГО «Доступно.ЮА» за участі ГО «ЛУН Місто» на основі відкритих даних місцевої влади та публічних даних громадського сектору за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерство цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

USAID Ukraine – USAID Україна

British Embassy Kyiv

Eurasia Foundation

За інформацією Житомирської ОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини