Бердичів

міська рада

Захистом дитячих прав опікувалися на засіданні профільної комісії

1-25

Чергове засідання під головуванням заступниці міського голови Олени Петрівської провели члени комісії з питань захисту прав дитини. Так, з-поміж іншого на комісії розглянули питання доцільності негайного відібрання 6-річного сина від матері у зв’язку з тим, що існує загроза життю та здоров’ю дитини. Фахівці звертатимуться до суду з позовом та висновком про позбавлення прав обох батьків.

Батько 4-річної дівчинки склав заяву про визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з донькою. Колишня дружина не проти того, аби він у певні дні зустрічався з дитиною, але лише за її присутності. Чоловік спочатку був категорично проти, та згодом погодився на такий варіант.

На комісії розглянули дві ухвали від судів за позовами про позбавлення батьківських прав. Окрім того, члени комісії обговорили стан виконання обов’язків опікуном відносно трьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

На повторний розгляд було винесено питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав двох батьків відносно їхніх трьох дітей. Зафіксовано факти систематичного вчинення домашнього насильства психологічного характеру, минулого разу батькам надали один місяць на зміну поведінки.

Серед заяв, розглянутих на засіданні, була заява жінки про надання її 3-річному синові статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів у зв’язку з тим, що хлопчик зазнав психологічного насильства.

Під час засідання було розглянуто індивідуальні плани соціального захисту 10-ти дітей-сиріт та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також було вивчено висновки про стан утримання, навчання та виховання дитини у сім’ї опікунів, піклувальників та виконання тими покладених на них обов’язків.