Бердичів

міська рада

З нагоди Міжнародного дня музеїв Музей історії м. Бердичева запросив до свого експозиційного простору

MVF02960-1

Збереження пам’яті та історії народу, культурної спадщини предків… Той місток, через який суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини… Збирання та зберігання пам’яток матеріальної і духовної спадщини… Просування науково-освітньої та освітньо-виховної діяльності… 18 травня весь світ вшановує музейну справу та її представників, і у Музеї історії м. Бердичева запросили з цього приводу до свого експозиційного простору.

Духовний зв’язок часів, спадкоємність поколінь, примноження багатогранної спадщини минулого та багатовікових традицій, самовіддана й копітка праця музейних працівників – про все це говорила перед присутніми на заході директорка Музею Наталія Захарчук. Окремо акцентувала увагу на тому факті, що поняття «музей» на слід ототожнювати виключно з поняттям «минуле». Сьогодні, зазначила Наталія Захарчук, музейні установи – це не лише статичні експозиції: музеї – це простір для живого, конструктивного спілкування, місце творення мистецтва і його демонстрації. Музеї – це люди, які там працюють, люди, які своєю працею оживляють експонати та їх історії, дають їм нове дихання.

За останні два роки, інформувала директорка, в їхньому закладі презентували понад 100 виставок, провели близько 600 екскурсій, обслужили 24,0 тис. відвідувачів. До того ж, самих експонатів налічується більше 11,0 тис. основного фонду.

Музей історії м. Бердичева живе активним життям, і за це Наталія Захарчук дякує усім причетним: своєму колективу, міському голові Сергієві Орлюку, його заступниці Олені Петрівській, відділу культури Бердичівської міської ради, а також усім друзям та партнерам – депутатам, комунальникам, митцям, освітянам, колегам з роботи у культурній галузі, військовослужбовцям тощо.

Міжнародний день музеїв бердичівські музейники зустріли кількома діючими виставками, розповідає Наталія Захарчук: «Крим наш. Весна надії», до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом, до Дня вишиванки, з нагоди 225-річчя від дня народження Оноре де Бальзака. Прикрасили собою експозиційний простір персональна виставка художника Ярослава Яремчука та виставка фотографій старого Бердичева, яку нещодавно експонували в Житомирській ОВА.

Фото – Валерія Мельникова