Бердичів

міська рада

Кашлюк, Пункти Незламності, місцева та добровільна пожежна охорона – головні теми на позачерговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС

DSC_0032-3

Ускладнення епідемічної ситуації з кашлюку стало однією з причин скликання позачергового засідання комісії бердичівської громади з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Сергія Орлюка.  

Заслухавши інформацію завідувача Бердичівського райвідділу ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександра Запаринюка, члени комісії в числі іншого вирішили:

1. Директору КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради;( Костянтину  ГІНГУЛЯКУ); управлінню освіти і науки  Бердичівської міської ради (Валентині АДАМЕНКО); управлінню сім’ї та соціального захисту населення Бердичівської міської ради (Наталії ОМЕЛЬЯНЧУК); відділу охорони здоров’я Бердичівської міської ради (Олені ТАРАСОВЇЙ); КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради (Наталії ХОРОШУН):

 • при виявленні випадку кашлюку встановити обмежувальні протиепідемічні заходи в колективах терміном на 14 днів з моменту виявлення випадку;
 • на період обмежувальних заходів заборонити прийом дітей в організовані колективи, які не щеплені проти кашлюку.

2. Рекомендувати керівникам дошкільних та шкільних навчальних закладів, у т.ч. закритого типу, а також пологових будинків, дитячих лікарень, санаторіїв незалежно від форм власності:

 • посилити протиепідемічні заходи при прийомі дітей в організовані колективи, дитячі лікарні (відділення), санаторії;
 • забезпечити 2-х кратне бактеріологічне обстеження дітей, які кашляють 5 днів і більше;
 • при виявленні у колективі бактеріоносіїв забезпечити їх ізоляцію та допуск у колектив не раніше, ніж через 14 днів з часу виділення збудника за наявності 2 негативних результатів бакобстеження;
 • дотримуватися обмежувальних заходів у разі виявлення випадку кашлюку та здійснювати спостереження і двічі, з інтервалом 1-2 дні, бактеріологічно обстежувати всіх дітей, які спілкувались з хворим.

3. Відділу охорони здоров’я Бердичівської міської ради (Олені ТАРАСОВЇЙ), керівникам лікувально профілактичних заходів усіх форм власності (рекомендувати):

 • забезпечити виявлення, ранню діагностику та ізоляцію хворих на кашлюк, а також бактеріоносіїв;
 • у закладах охорони здоров’я проводити діагностичне обстеження при зверненні осіб за медичною допомогою, в т.ч. дітей і дорослих з підозрою на кашлюк, дітей, що знаходяться в дошкільних та шкільних навчальних закладах , у тому числі закритого типу, а також у пологових будинках, дитячих лікарнях, санаторіях, що мають кашель протягом 5 – 7 днів і більше.

4. Бердичівському РВ ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Олександру ЗАПАРИНЮКУ), відділу охорони здоров’я  (Олені ТАРАСОВЇЙ)

 • розробити план додаткових заходів з імунізації населення, в т. ч. вакцинації кашлюка;
 • проводити тренінги, семінари для закладів охорони здоров’я з питання вакцинації кашлюку, особливостей епідемічного процесу з вакцинокерованих інфекцій.

5. Бердичівському РВ ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»(Олександру ЗАПАРИНЮКУ), забезпечити:

 • проведення епідеміологічного розслідування випадків кашлюку та запровадження протиепідемічних заходів в осередку;
 • проведення аналізу охоплення профілактичними щепленнями;
 • оцінку та аналіз причин недостатніх рівнів охоплення профілактичними щепленнями населення.
 • здійснення комунікаційних заходів з питань профілактики кашлюку.

  Щодо Пунктів Незламності, то, зокрема буде затверджено перелік діючих Пунктів Незламності, що будуть переведені у режим готових до відкриття. Також доручено провести аналіз та визначити оптимальну кількість Пунктів Незламності, які мають функціонувати в постійному режимі для надання необхідних послуг населенню, враховуючи стан систем життєзабезпечення, потенційних загроз та під час блекауту. Відповідальні особи мають здійснити обстеження Пунктів Незламності стосовно пожежної безпеки та забезпечення пально-мастильними матеріалами. Є доручення опрацювати питання проведення санітарної обробки приміщень даних пунктів.

  Є рішення комісії з питань ТЕБ та НС щодо забезпечення виконання розпорядження голови ЖОВА від 07.12.2021 № 689 «Про вжиття заходів щодо утворення місцевих та добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, у тому числі у складі центрів безпеки громадян». Вирішено також розглянути питання щодо створення на території громад пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони, за умови передачі в їхнє користування пожежної автоцистерни, що перебуває на балансі Головного управління ДСНС України у Житомирській області.                                                                          

  Відповідальні особи мають провести роботу щодо залучення міжнародних партнерів для розвитку пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони, у тому числі – у складі центрів безпеки громадян.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Останні новини