Бердичів

міська рада

На 66-му році життя злетів у засвіти Заслужений тренер України з легкої атлетики Олександр Михальченко

Михальченко_сайт

Однозначно злетів… Він не міг просто вирушити на небеса, адже все своє життя присвятив висоті. Злітав увись над планкою сам, пізніше – в своїх вихованцях. На 66-му році життя зупинилося серце Заслуженого тренера України з легкої атлетики, тренера зі стрибків у висоту, талановитого спортсмена, відданого й натхненного наставника Олександра Михальченка. Людини, котрій не побоявся довірити “стрибучу” естафету його Вчитель, видатний Віталій Лонський…

Олександр Михальченко – корінний бердичівлянин. Навчався спочатку у 2-й школі, а дещо згодом, за рекомендацією фахівців, вступив до спортивної школи. Там доля зведе його з Лонським, зі спортом та зі стрибками. Як виявиться, назавжди…

44 роки тому, у 1980-му, після отримання у виші спеціальності вчителя фізичного виховання, Олександр Михальченко їде працювати до с. Маркуші, водночас обіймаючи посаду тренера в обласній ДЮСШ. Наступного 1981-го він вперше набирає до себе учнів, аби вже через рік побачити від них успішні виступи на різного роду змаганнях. Далі була робота у Бердичівській ДЮСШ та в обласній СДЮШОР на посаді старшого тренера.

У 1994-му Олександр Михальченко започатковує змагання міжнародного рівня, яким судилося стати одними зі спортивних символів Бердичева. Змагання, які ніколи не вимагали добровільно-примусової присутності – глядачів на них вистачало завжди, і рідко хто з них дозволяв собі залишити турнір раніше церемонії нагородження. Меморіал зі стрибків у висоту ім. В. Лонського…

Юрій Крімаренко, Володимир Костенко, Сергій Шеремет, Олександр Журавльов, Наталія Гапчук, Антон Саєвич, а з ними ще чимало талановитих та успішних спортсменів – усі вони склали когорту майстрів, зрощену й виплекану Олександром Михальченком. Заслуженим в Україні, знаним та шанованим у Бердичеві. Небайдужим, душевним, емоційним, мудрим, чуйним.

Вічна Пам’ять та вічний Спокій Вам, Олександре Васильовичу. Ви залишаєтесь у серці Бердичева так само, як і він завжди жив у Вашому серці.

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, Бердичівська міська рада, її виконавчий комітет та уся багатотисячна бердичівська громада глибоко сумують із приводу смерті Олександра Михальченка та щиро співчувають його рідним і близьким.

Церемонія прощання з Тренером відбудеться у неділю 19 травня у міському Палаці культури ім. О. Шабельника з 11:00 до 13:00.

ВІДДАМО ШАНУ СЛАВНОМУ ЗЕМЛЯКОВІ!🙏 💙💛.

Фото – Офіційного сайту Бердичівської міської ради та сайту “Мій Бердичів”