Бердичів

міська рада

Оновлено склад Молодіжної ради при Бердичівському міському голові. Очолила її студентка Юлія Тарахтелюк.

DSC_0002-9

У Бердичеві сформовано новий склад Молодіжної ради при міському голові. Відбулися установчі збори, на яких молодь мала змогу представити себе, дізнатися, чим займатиметься у майбутньому в якості членів ради, а також поспілкуватися з Сергієм Орлюком, заступницею міського голови Оленою Петрівською, секретарем міськради Богданом Колядою, начальницею управління освіти і науки Валентиною Адаменко.

Нагадаємо: згідно Положення, Молодіжна рада при Бердичівському міському голові є консультативно-дорадчим органом із питань молодіжної політики, утвореним з метою сприяння взаємодії виконавчих органів самоврядування та молоді громади, залучення молоді до формування молодіжної політики та соціально-культурного розвитку громади тощо.

На раду покладено цілу низку завдань, серед яких, насамперед, сприяння реалізації права молоді на участь у формуванні та реалізації молодіжної політики у громаді, утвердженню української національної та громадянської ідентичності, а також консолідації молодіжного руху.

Із кого складатиметься оновлена Молодіжна рада при Бердичівському міському голові? До неї увійдуть 13 осіб – від представників учнівства та студентства до громадських активістів та працівників різних сфер життєдіяльності бердичівської громади. Позиціонують вони себе активними, амбітними, цілеспрямованими та багатогранними особистостями. Заявляють, що прагнуть, аби бердичівська громада розвивалася, аби молоді хотілося у ній залишатися, а не виїжджати, аби втілювати у життя власні ідеї та залучати до активного співжиття у соціумі молодих людей.

Місцева влада – на боці молодих та завзятих і готова максимально сприяти їхній діяльності, запевняє членів Молодіжної ради Сергій Орлюк. Власне, сама рада, на його переконання, це те майбутнє, яким його бачить молодь. У дорослих – своє бачення, якісь свої певні рамки й обмеження, і те, як буде у подальшому розвиватися громада, багато у чому залежить саме від її молодої складової.  

А раз так, то її представники мають володіти реальною ситуацію, в якій через воєнні дії у числі інших опинилася бердичівська громада. Зокрема, мають розуміти, якими є фінансові можливості і те, що нині є доволі широкі можливості залучення позабюджетних коштів. Варто лише не боятися брати участь у різного роду грантових програмах. Ніколи за це не бралися? У місті є кому навчити, підказати, проконсультувати.   

Курс України на Європу не в змозі змінити навіть війна, констатують представники влади, а в Європі традиційно велика увага приділяється залученню до управління жителів громад і, зокрема, молоді. У Бердичеві активно діють молодіжні простори, і місцева молодь може використовувати їх в якості майданчиків для реалізації власних ідей. Не всі з ідей, до речі, потребують серйозних капіталовкладень нагадують у команді Сергія Орлюка, головне тут – розуміння існуючих потреб, ініціативи, пропозиції, активність.

Настав момент визначання з керівництвом ради, і на цьому місці дорослі, побажавши молодим успіхів, залишили їх з модератором зустрічі – т.в.о. начальниці відділу молоді та спорту міськради Мариною Гордон. Після озвучених пропозицій та голосування керівні посади у Молодіжній раді розподілилися наступним чином:

  • Голова ради – Юлія Тарахтелюк, студентка-правниця Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права;
  • Заступник голови ради – Олексій Диняк, ГО «Житомирська обласна федерація джіу-джитсу», тренер із грепплінгу;
  • Секретарка ради – Марія Ясюк, бібліотекарка бібліотеки-філії № 5 Публічної бібліотеки з філіями бердичівської громади.

Незабаром – наступне засідання Молодіжної ради. За цей час його члени мають провести опитування серед місцевої молоді на рахунок потреб та бачення розвитку громади у подальшому. На другому засіданні планують обговорити результати опитування та Стратегію діяльності ради.