Бердичів

міська рада

Разом з європейською спільнотою Україна відзначає День Європи

yevrosoyuz

«In varietate Concordia»… Єдність у багатоманітності, у різноманітті… 09 травня ці слова не раз згадують у країнах Європи. Згадують, як досвід двох світових воєн змусив європейських політиків прийти до висновку: верховенство права та справедливість – категорії, що не повинні і не можуть визначатися однією чи іншою державою. Що вони носять наднаціональний характер.

Саме 09 травня 1950 пролунала пропозиція створити нову форму організації держав в Європі (т. з. Декларація Шумана). Спочатку почали утворюватися технічні спільноти єврокраїн, з часом процес вилився в появу Європейського Союзу.

В Європі не хотіли повторення воєн, і продемонстрували силу, бажання й мудрість, аби відкинути убік масу принципових розбіжностей та воз’єднатися у багатоманітності. «In varietate Concordia» став гаслом ЄС.

Війни – великої, масштабної, руйнівної – уникнути не вдалося. Російські агресори розв’язали її в Україні – країні, яка задекларувала вірність європейським цінностям та неухильне крокування до ЄС. Своє прагнення влитися до Євросоюзу українці доводять стійкістю у боротьбі з окупантами та людськими втратами.

Європа знайшла у собі принциповість визнати Україну форпостом, що ціною життів стримує антиєвропейську, антизахідну, антилюдську навалу. Принагідно дякую за її підтримку й допомогу. Вірю, що так само народиться спільна готовність бачити українську державу в ЄС.

Із Днем Європи, громадо!

Бердичівський міський голова    Сергій ОРЛЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини