Бердичів

міська рада

Створювати нове, зберігаючи спадщину: відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради

4-8

На приміщення відділу ДРАЦС чекають ремонтні роботи. Відповідні ескізні пропозиції представили на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Зі слів начальниці відділу ДРАЦС у Житомирській області Світлани Садовської, котра взяла участь у презентації проєкту, враховуючи можливості бюджету бердичівської громади (приміщення знаходиться у комунальній власності громади і ремонтуватиметься, відповідно, за рахунок місцевої казни) роботи планують вести поступово, у три етапи.

Почнуть з утеплення фасадів та заміни покрівлі. Це, на думку замовників, нині є головним, адже протікання даху напряму впливає на стан всього приміщення, і заміна суттєво вбереже його від руйнування. Цьогоріч, скоріш за все, обмежаться цими роботами. Етапом № 2 стане ремонт всередині – вхідної групи. Мова йде не про службові кабінети працівників, акцентувала увагу Світлана Садовська, а суто про територію, на якій здійснюється прийом громадян, яку є намір виконати за принципом open spaсe (відкритого простору). Третім етапом, інформувала, має стати ремонт Зали урочистих подій. У майбутньому до приміщення прибудують окремий вхід для маломобільних осіб. За пропозицією присутніх, замовники проєкту розглянуть можливість виконати на двох крилах обабіч вхідних дверей зображення українських вишиванок.

На вул. Ватутіна, 8ж, планують збудувати двоповерховий торговельно-офісний центр. На першому поверсі замовник має намір займатися продажом меблів власного виробництва та меблевої фурнітури, поверхом вище розташуються офіси й підсобні приміщення.

Варіанти опорядження фасадів будівлі, що на Європейській, 19/10, (колишнє «Чикаго») представили на розсуд членів ради. Їх зі слів, представника замовника, є кілька. Загалом, розповів, будівля у Бердичеві відома, і замовник, прагнучи опорядити її обличчя, зберігши при цьому історію, зацікавився минулим приміщення. Вивчалися старі фото, паралельно велися роботи. Знімаючи фарбу, дісталися цегли. Знаходиться та у досить непоганому стані і, якщо провести деякі косметичні процедури, виглядатиме пристойно. Можна залишити в цеглі кут будинку, можна – кут і той бік, що виходить на корпус медичного коледжу, а можна все виконати у білому стилі, який, на думку замовників, вдало поєднуватиметься з театром, що знаходиться поруч. Думки з цього приводу дещо розділилися: більшість членів ради виступила за варіант № 1. Що розташовуватиметься у приміщеннях, наразі розробники сказати не готові: можливо аптека і кафе, можливо, їдальня за типом колишніх радянських, можливо, маркет.

Під магазин із кафетерієм реконструюють перший поверх нежитлового приміщення, що на Джозефа Конрада, 7/16. Будівля відноситься до «старого Бердичева», і розробник проєкту запевнив, що буде докладено усіх зусиль, аби зберегти її ошатне й вишукане обличчя. З боку містобудівників прозвучала пропозиція, аби замовник вирішив проблему із замурованими вікнами: якщо буде можливість, встановити справжні, якщо ні, тоді – фальш-вікна. Зрештою, це має додати закінченості об’єкту та естетичної привабливості.

Начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Олег Савицький, з-поміж іншого, звернув увагу всіх виступаючих на необхідність подбати про благоустрій прилеглих територій. Голова ГО інвалідів-візочників «Стимул» Юрій Яремчук, у свою чергу, наголосив на необхідності організації доступності об’єктів для маломобільних груп населення.