Бердичів

міська рада

Типова програма для кривдників – комплексна робота з особами, схильними до вчинення домашнього насильства

Насильство

Як відомо, домашнє насильство буває фізичне, психологічне, економічне та сексуальне. При цьому, незалежно від проявів насильства, воно бере свій початок з уявлень кривдника про допустимість таких дій щодо іншої особи.

Тому навіть за умов притягнення кривдника до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства, іноді цього може бути недостатньо для виправлення такої особи й недопущення вчинення ним в майбутньому домашнього насильства. Відтак, окрім притягнення кривдника до відповідальності, в законодавстві передбачені певні програми, на які можуть скеровуватися особи, схильні до вчинення насильства, задля запобігання в майбутньому повторного вчинення ними таких протиправних дій.

З метою забезпечення комплексної роботи з особами, які схильні до вчинення домашнього насильства, існує Типова програма для кривдників, затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України від 01.10.2018 року за №1434, яка покликана здійснити корекцію агресивної поведінки особи та сформувати в кривдника нову модель неагресивної поведінки. Така програма розрахована для застосування психологами, психотерапевтами, які пройшли спеціальну підготовку, курси підвищення кваліфікації та представляють суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на локальному рівні. Направлення особи на проходження відповідної програми можливе в судовому порядку при вирішенні судом питання про притягнення особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Окрім того, особа може взяти участь в такій програмі добровільно.

Психологом Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Бердичівської міської ради Яною КРОПИВНИК успішно завершено реалізацію Типової програми для кривдників з мешканцем Бердичівської міської територіальної громади, якого, відповідно до ухвали Бердичівського міськрайонного суду, було зобов’язано пройти зазначену програму.

Організація проходження корекційної програми для кривдника, який систематично вчиняв домашнє насильство забезпечувалась в Бердичівській міській територіальній громаді вперше. Сподіваємось, що проведена робота допомогла особі, яка вчиняла насильство, в осмисленні власної насильницької поведінки, усвідомленні її витоків, проявів, наслідків для особистого життя та життя оточуючих, налагодженні гармонійного життя з родиною та в суспільстві, а також в усвідомленні того, що домашнє насильство – це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства.

Нагадуємо, що у відділенні соціальної роботи Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Бердичівської міської ради по вул. Героїв України, 17 у м. Бердичеві тел.: 067-904-72-72 функціонує спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Тут можна отримати разові чи періодичні консультації як постраждалим особам та і їх законним представникам щодо прав, заходів, соціальних послуг, якими постраждала особа може скористатися. Спеціалісти служби сприяють ефективному розв’язанню проблем самою постраждалою особою, направляють її в разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству та насильству за ознакою статі; надають первинну психологічну підтримку.

Управління сім’ї та соціального захисту населення Бердичівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини